SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Ege Gübre için ne gibi bir öneriniz olur? Alım için öneride bulunur musunuz? Gönderen : Mehmet Kaptan25.09.2019, 20:44

Ege Gübre uzun vadede yükselen ivmeyle hareket ediyor. Hisse, şimdilerde zirve seviyesinde yatay bir seyir izliyor. Eylülün ikinci haftasında en yüksek 35,30 TL’ye kadar çıkarken şimdilerde 34,72 TL’den işlem görüyor. Mevcut seviyelerde satış baskısının ağırlık bulması geçmiş fiyat hareketleri takip edildiğinde ihtimal dahilinde görülmeli. Bu itibarla kısa vadede çıkış olasılığından ziyade kâr satışlarıyla birlikte düşüş ihtimali daha faza öne çıkacak nitelikte. Bununla birlikte uzun vadede çıkış trendi varlığını sürdürdüğünü not etmekte fayda var. Hissedeki dalgalı seyir firmanın kârındaki dalgalanmayla ilişkili bulunuyor. Bir önceki yıl kârı artan şirketin geçtiğimiz yıl ise kârında düşüş yaşanmıştı. Bu yılın ilk yarısında da yine artış söz konusu. Bu olumlu seyir hissenin son çıkışında etkili olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Kârlılıkta yakalanan performansın yıl sonunda da devam etmesi mümkün olmakla birlikte birebir hisseye olumlu katkısının olabileceğini söylemek zor. Geçmiş fiyat dalgalanmaları göz önüne alındığında kısa vadede kâr satışlarının gelmesi pek de düşük bir ihtimal olarak görülmemeli.

EGE GÜBRE EGGUB

Alış0,00

Satış179,90

Gün İçi En Düşük179,00

Gün İçi En Yüksek181,90

PD/DD5,06

FK14,16

Fiyat179,90

Değişim0,56%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI