SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : HLGYO neden beş yıl önceki halka arz fiyatını geçemiyor? Neden diplerde sürünüyor acaba? Gönderen : Faruk Bulut14.09.2017, 21:39

İlk işlemini Şubat 2013’te gören Halk GYO, geçen süre zarfında inişli çıkışlı bir dalga izleyerek günümüze kadar geldi. Hisse, düzeltilmiş verilerle en yüksek seviyesi olan 1,16 TL’yi Şubat 2015’te test etti. Son bir yılda piyasadaki çıkış eğilimine uygun çıkışın sonucunda ise ancak 1,12 TL’ye kadar yükseldi. 14 Eylül 2017 günü ulaşılan bu rakamın ardından gelen satış baskısıyla birlikte hissede bir miktar gerileme gözlenmekle birlikte geçmiş zirve seviyesinin test edilebilmesi için alıcıların güçlenmesinin gerektiği anlaşılıyor. Şirketin geçmiş yıl verileri takip edildiğinde ise kâr rakamında dalgalı bir yükseliş olmakla birlikte gelir ayağı zayıf kalmakta. Kârın brüt gelir kaleminden yüksek çıkmasında diğer faaliyet kaleminden elde edilen kaynağın etkisi bulunuyor. Ancak esas faaliyet kârının yeterli görülmemesi hisseye olan ilgili azaltıyor. Geçtiğimiz ağustos ayında gerçekleştirdiği yüzde 3,80 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı ise sermayesini 820 milyon TL’ye yükselten Halk GYO, geçtiğimiz günlerde Teknik Yapı ile birlikte Emlak Konut’la sözleşme imzaladı. Emlak Konut GYO tarafından 25 Ağustos 2017 günü yapılan açıklamada ikinci oturumu haziran ayında yapılan İzmir Konak 1.Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin yüklenici Teknik Yapı &Halk GYO İş Ortaklığı’na verildiği ve sözleşmenin de imzalandığını duyurdu. Ancak açıklamada Halk GYO’nun bu projeden ne kadar bir gelir elde edeceğine dair net bir bilgi bulunmuyor. Firmanın ileriye dönük gelir ve kârlılığını istikrarlı şekilde artıracağına dair işaretin bulunmaması hisseye olan ilgiyi zayıflatırken çıkışın da sınırlı kalmasına yol açıyor.

HALK GMYO HLGYO

Alış0,00

Satış2,49

Gün İçi En Düşük2,36

Gün İçi En Yüksek2,50

PD/DD0,93

FK7,28

Fiyat2,49

Değişim1,63%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI