SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Royal Halı hisse senedi halen işlem görmekte olduğu Gözaltı Pazarı'ndan çıkıp ne zaman Ulusal Pazarda işlem görmeye başlar acaba? Gönderen : Ali Rıza Bahar 27.08.2018, 21:52

Borsa Yönetimi 2 Ağustos 2016 günü aldığı kararla Royal Halı’nın paylarını Yakın İzleme Pazarı’na aldı. Söz konusu kararın verilmesinde vadesi geçmiş borçları ile kamu borçları ve ödenmeyen personel ücretleri etkili oldu. Ayrıca kararda vadesi gelmediği halde geri çağrılan finansal borçların olduğuna da dikkat çekilmişti. Bunun yanı sıra finansal kuruluşlardan bir kısmının alacaklarını tahsil etmek üzere haciz yoluna başvurması bazı makine ve ekipmanlar üzerine rehin konulması, şirketin ise bu hususlarla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmaması da dikkat çeken bir diğer husus idi. Tüm bu gelişmeler karşısında Bora Yönetimi, yatırımcıların mağdur olmaması gayesiyle hisseleri Yakın İzleme Pazarı’na almayı uygun buldu. Geçen süre zarfında ise kayda değer bir gelişme olmadığı için hisse aynı pazarda işlem görmeye devam ediyor. Şirketin mali yapısıyla ilgili kamuyla paylaşılan en son bilanço ise 2016 yılına ait. Açıklanan 2016 yılı sonu bilançosuna göre zarar eden firmanın sonraki dönemlere ait bilançoları henüz kamuyla paylaşılmış değil. Söz konusu durum firmanın mali yapısındaki belirsizliğin devam etmesine yol açarken hissenin riskini artırıyor. Tüm bunlardan ayrı olarak hissenin fiyat seyri takip edildiğinde Mayıs 2013’ten bu yana sürekli gerilediği görülüyor. Temmuz 2016’dan bu yana nominal değerinin altında işlem gören hissenin son kapanışı olan 27 Ağustos 2018 günü fiyatı 73 kuruş oldu. Mevcut şartlar altında şirketin riskli yapısında değişim olmadığından Yakın İzleme Pazarı’ndan çıkma olasılığı bulunmuyor. Yatırımcıların gereksiz risklerin altına girerek zarar olasılığını artırmak yerinde gelir ve kârlılığını artıran firmaları takip etmelerinde yarar olduğunu hatırlatmakta yarar var.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

ROYAL HALI ROYAL

Alış0,00

Satış0,00

Gün İçi En Düşük0,00

Gün İçi En Yüksek0,00

PD/DD0,00

FK0,00

Fiyat0,00

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI