SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : EGCYH’nin 10 Ocak 2017 tarihinde mahkemesi vardı. Durumu ne oldu? Bir bilginiz var mı acaba? Gönderen : Murat Habbeli12.01.2017, 13:09

Egeli&Co Yatırım Holding tarafından kamuya yapılan en son açıklama geçtiğimiz yıl ekim ayına ait bulunuyor. 30 Ekim 2016 tarihli açıklama dokuz aylık mali tablolarla ilgili bulunuyor. Sonrasında kamuyla paylaşılan herhangi bir bilgi ya da açıklama bulunmuyor. Öte yandan şirket tarafından 2016 yılı içinde kamuyla paylaşılan bilgiler arasında leh veya aleyhine açılmış davalarla ilgili bir bilgiye rastlamadığımızı belirtmek isteriz. Tüm bunlardan ayrı olarak hemen belirtmek isteriz ki borsada takip edilecek şirketlerin büyüyenler arasında olmasına dikkat edilmeli. İstikrarlı şekilde gelir ve kârını artıran firmaların yatırımcısına kazandırma potansiyeli her zaman için daha fazla olacaktır. Egeli&Co Yatırım Holding ise bu noktada önerilen kıstaslara uymuyor. Şirket, 2015 yılında zarar ederken 2016 yılı dokuz aylık dönemde de azaltmakla birlikte zararını sürdürdü. Son bilançosunda birikmiş geçmiş yıl zararı 23,7 milyon TL seviyesinde. Özsermayesi her ne kadar eksiye düşmemiş olsa da sermayesinin altına inmiş durumda. Şirketin mali yapısındaki zayıflık hissenin fiyatına da olumsuz yönde yansıyor. Halihazırda nominal değerinin altında ve borsadaki en düşük hisselerin başında geliyor. Mali yapısı zayıf şirketlere yapılacak yatırım kârdan ziyade zarar potansiyelini artıracağını unutmamalı.

EGELİ&CO YATIRIM HOLDİNG EGCYH

Alış0,00

Satış0,10

Gün İçi En Düşük0,10

Gün İçi En Yüksek0,11

PD/DD3,66

FK0,00

Fiyat0,10

Değişim-9,09%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI