SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıNAKİT KÂR PAYI VERECEK-
SORU : Şu an elimde 9 TL’den aldığım Doğuş Otomotiv hissesi var. Haziran ayında kâr payı dağıtacağını söylüyorlar. Bu durumda temettü ayı geldiğinde hisse nasıl işlem görecek? Gönderen : Misafir02.04.2014, 16:08

Son bir yılda düşen kanal içinde hareket eden Doğuş Otomotiv, 18 Mart’tan sonra gerçekleştirdiği çıkışı ile birlikte içinde yer aldığı kanalı yukarı yönlü kırmış görünüyor. Alıcıların güçlü olmaya devam etmesi tekrar düşüş kanalına dönmesine mani olacaktır. Şirketin Olağan Genel Kurul Toplantısı geçtiğimiz 27 Mart tarihinde gerçekleştirdi. Alınan karar gereğince brüt yüzde 100 nakit kâr payı dağıtılacak. Kâr payı 31 Mayıs tarihini geçmemek koşulu ile dağıtım tarihini Yönetim Kurulu belirleyecek. Şirketlerin sermaye artırımı ya da nakit kâr payı dağıtımları aşamasında zaman zaman hisselerde hareketlilik olur. Belli bir kuralı olmamakla birlikte çoğunlukla bedelsiz sermaye artırımı ve nakit kâr payı dağıtımları nedeniyle hissenin fiyatı yukarı yönlü bir hareket sergilerken, bedelli sermaye artırımı nedeniyle tepki satışları olabilmekte. Ancak bunun tersi durumların yaşandığı hisseler de olmuyor değil.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

DOĞUŞ OTOMOTİV DOAS

Alış0,00

Satış6,67

Gün İçi En Düşük6,57

Gün İçi En Yüksek6,94

PD/DD1,18

FK19,36

Fiyat6,67

Değişim-0,30%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI