SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : EGCYO’yu 0,56 TL’den aldım. Şu an 0,47 oldu. Tahmininiz nedir? Satmak mı gerekir yoksa beklemek mi? Gönderen : ahmet ardic15.07.2016, 12:42

Egeli&Co Tarım Girişim, Nisan 2015’te en yüksek 1,68 TL’yi gördükten sonra yaşadığı düşüşün ardından 1 Temmuz 2016 günü en düşük 0,30 TL’ye kadar indi. Bu seviyelerden gelen tepki alımlarıyla birlikte de yukarı yönlü bir atakta bulundu. Ancak bu tepki çıkışının uzun süreli yaşanmasını beklememeli. Neticede bir hissenin istikrarlı çıkış sergileyebilmesi için öncelikle karlı bir yapıya sahip olduğunu görebilmek önemli. Dahası çıkış için kârlı olması da yetmeyip istikrarlı şekilde büyüdüğünü görebilmek şart. Eğer firma gelirini ve kârını düzenli artırabiliyorsa hissenin çıkışı için gerekli alt yapının da varlığından bahsedilmiş olacaktır. EGCYO ise yaşadığı düşüşün ardından nominal değerinin altına inerken şimdilerde de nominal değerinin altında işlem görmeye devam ediyor. Hisse, borsada değeri en düşük hisseler arasında yer alıyor. Bunun temel nedeni ise istikrarlı bir kârlılığının olmaması. Son beş yılda üç yıl zarar ederken ancak iki yıl kâr edebildi. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen zararın ardından 2016 yılının ilk çeyreğinde de zarar devam etti. Bu istikrarsız yapı ister istemez hissenin fiyatına olumsuz yönde baskıya neden oluyor. Zarar eden firmalar yerine büyüyen firmaların takip edilmesinde fayda var.

EGELİ CO TARIM GİRİŞİM EGCYO

Alış0,00

Satış0,13

Gün İçi En Düşük0,13

Gün İçi En Yüksek0,14

PD/DD0,29

FK0,00

Fiyat0,13

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI