SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Berkosan’da durum nedir? Bayağı bir düştü. 1,85 maliyette bekliyorum. Şirket hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Gönderen : Erdal15.08.2019, 21:49

Berkosan yaklaşık altı yıldır taban seviyelerde dalgalı bir seyir izliyor. Hisse arada yukarı ataklarda bulunuyor sonra yine yönünü aşağı çeviriyor. Çıkışlar güçlü olmazken düşüşlerin de 1,40 TL seviyelerin altında pek kalmadığı görülmekte. Son olarak geçtiğimiz mayıs ayında 1,41 TL’ye kadar geriledikten sonra gelen alımlarla birlikte yönünü yukarı çevirdiği ve 2,14 TL’ye kadar yükseldiği gözlenmekte. Ancak bu çıkış da önceki çıkışlar gibi sınırlı kalırken devamı gelmedi. Hisse, halihazırda 1,65 TL seviyelerinde işlem görüyor. Satışların devam etmesi halinde düşüşün bir süre daha sürmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Mevcut fiyat seviyesinin taban seviyelerine yakın olması hissenin düşme marjının azaldığı şeklinde bir yoruma yol açsa da yukarı yönlü istikrarlı bir çıkış için de yeterli enerji bulunmamakta. Şirket kârını düzenli şekilde artırma noktasında zorlanıyor. Geçtiğimiz 2018 faaliyet döneminde kârı azalan firmanın son açıkladığı 2019 üç aylık bilançosunda da düşüş devam ederken zarar açıkladığı görülüyor. Aynı ivmenin devam etmesi halinde yıl sonunda da zarar açıklama ihtimali bulunuyor. Bu da ister istemez hisse üzerinde baskının devam etmesine yol açarken taban seviyelere doğru çekilmesine yol açabilecektir.

BERKOSAN YALITIM BRKSN

Alış0,00

Satış1,86

Gün İçi En Düşük1,86

Gün İçi En Yüksek1,88

PD/DD1,07

FK0,00

Fiyat1,86

Değişim-0,53%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI