SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıMACERAYA DEĞİL YATIRIMA ATILIN-
SORU : Uzertaş’ın yeni yılda yükseliş yapma ihtimali var mı? Varsa ne kadar? Cevaplarsanız sevinirim. Gönderen : Misafir30.12.2014, 08:15

Borsada işlem gören her hisse iner ve de çıkar. Bunlar piyasanın doğal gereğidir. Ancak asıl önemli olan düzenli ve düşük riskle çıkacak hissede pozisyon alabilmektir. Bununla ilgili olarak bir çok yöntem ve analiz türünün geliştirildiği biliniyor. Bu anlamıyla hedefe varan tek bir yolun olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak biz bu yöntemler içerisinden olabildiğince düşük riskle hedefe varılacak tarzın tercih edilmesini öneriyoruz. Bu nedenledir ki satışlarını ve kârını istikrarlı bir şekilde artırabilen firmaların tercih edilmesini önemli. Uzertaş Boya’ya da bu bakış açısı ile yaklaşılmalı. Serbest İşlem Platformu’nda bulunan Uzertaş, 2012 yılından bu yana borsada işle görüyor. Hisse bir ara 19,80 TL’yi dahi gördü. Ancak şişirilmiş olan rakamlar sonrasında hisse geriledi ve nominal değerinin altına kaydı. Halihazırda da nominal değerinin altında bulunuyor. 29 Aralık 2014 tarihli kapanışını ise 0,77 TL’den gerçekleştirdi. Mali yapısına bakıldığında ise son beş yılın dördünde zarar ettiği sadece 2012 faaliyet döneminde kâr edebildiği görülmekte. Son açıkladığı altı aylık bilançosunda zararın devam ediyor olması yıl sonunda da zarar açıklama olasılığını güçlendiriyor. Borsada alım yaparken kısa süreli değil uzun vadeli ve büyüyen firmaları tercih etmeniz zarar olasılığınızı düşürecektir.

UZERTAŞ BOYA UZERB

Alış0,00

Satış0,00

Gün İçi En Düşük0,00

Gün İçi En Yüksek0,00

PD/DD0,00

FK0,00

Fiyat0,00

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI