SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıKÂRINIZI REALİZE EDİN-
SORU : Egeli & Co Tarım Girişim hissesinde 0,70’ten maliyetim var. Ne yapmamı önerirsiniz? Gönderen : Misafir13.08.2014, 16:54

Egeli & Co Tarım Girişim’in faaliyet raporunda yer alan bilgiye göre Firma, Türkiye’nin ilk ve halihazırda tek tarım temalı girişim sermayesi konumunda bulunuyor. Şirketin ilk yatırımı ise grup firmalarından olan Egeli & Co. Yatırım Holding’in sahip olduğu Denizli’de ekilebilir arazi ve küçükbaş hayvancılık konularında faaliyet gösteren Batı Tarım. 2011 yılında alınan bu firmanın ardından Haziran 2012’de yine Denizli’de bulunan ve süt üretimi gerçekleştiren Doğa Tarım’ın %90’ı alındı. Sonrasında bu firmanın da hisselerinin tamamı satın alındı. Son olarak Ekim 2012’de yine süt üretimi yapan Tolina Tarım’ın %43,57 hissesi alındı. Firma son üç yıllık faaliyet döneminde sürekli zarar ederken 2014 yılının ilk çeyreğinde kâr açıkladı. Ancak açıklanan kârın yıl sonunda korunup korunmayacağı belirsiz. Firma istikrarlı bir şekilde kârını büyütemediği sürece hissedeki çıkış da kısa ömürlü olacaktır. Bu nedenle kârın görüldüğü noktada kazancın realize edilmesi doğru bir yaklaşım olacaktır. Neticede kağıt üzerindeki kâr, cebe girmediği sürece gerçek manada bir kârdan bahsetmek mümkün olmayacaktır.

EGELİ&CO YATIRIM HOLDİNG EGCYH

Alış0,00

Satış0,10

Gün İçi En Düşük0,10

Gün İçi En Yüksek0,11

PD/DD3,66

FK0,00

Fiyat0,10

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI