SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıİSTİKRARLI ÇIKIŞA UYGUN DEĞİL-
SORU : EGCYH'nin son durumu hakkında yorumunuz nedir? 31 Aralık'ta 0,36'dan aldım. Sizce ne yapmalıyım ya da beklemeli miyim? Gönderen : Misafir10.02.2016, 07:01

Borsada kazanmanın kuşkusuz birden fazla yolu vardır. Önemli olan yatırımcının benimsemiş olduğu kritere bağlı hareket edebilme yetisini yitirmemesi. Eğer yatırımcı başlangıçta belirlediği kriterleri sürekli değiştirirse bu panikle hareket ettiği anlamına gelir ki böylesi bir durumda kaybetme olasılığı da artacaktır. Bu noktada biz uzun vadede büyüyen firmaların tercih edilmesini önermekteyiz. Zira büyüyen firmaların tercih edilmesi kazanma olasılığını artırdığı gibi risk oranının da düşürür. Yukarıda yer alan açıklamalardan da anlaşılacağı gibi Egeli&Co Yatırım Holding yatırım tarzımızın dışında kalan bir niteliğe sahip bulunuyor. Neticede şirket istikrarlı bir gelire ve kârlılığa sahip değil. Şirket 2014 yılında diğer faaliyet gelirlerinden elde ettiği gelirle dönem sonunda kâr etmiş olsa da son açıkladığı 2015 yılı dokuz aylık dönemde zarara döndü. Zarar etmesinin gerekçesi ise diğer faaliyet giderlerindeki artış. Aynı temponun devam etmesi halinde yıl sonunda da zarar etme ihtimali hayli yüksek görünüyor. Firmanın son bilançosuna göre öz sermayesi, sermayesinin gerisine düşmüş durumda. Mali yapıdaki zayıflık ister istemez yansımasını hissenin fiyatında da gösteriyor. 2011 yılında nominal değerinin altına kayan hissedeki düşüş şimdilerde daha da gerilemiş durumda. Borsadaki en düşük altıncı hisse konumunda bulunuyor. Mevcut mali yapısına göre hissede kısa süreli spekülatif çıkışlar yaşansa da istikrarlı çıkış için yeterli yapıya sahip bulunmuyor.

EGELİ&CO YATIRIM HOLDİNG EGCYH

Alış0,00

Satış0,12

Gün İçi En Düşük0,12

Gün İçi En Yüksek0,12

PD/DD8,51

FK12,54

Fiyat0,12

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI