SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıİLGİ BEKLENTİ OLMADAN OLMUYOR-
SORU : Denge neden yükselmiyor? Gelişen işletmeler piyasasında en sağlam hisse görünüyor. Teşekkürler Gönderen : Misafir24.02.2016, 07:28

Borsada işlem gören yatırım holdinglerinin uzun vadede yatırımcısına pek de kazandırdığı söylenemez. Yatırım holdingleri kısa vadelerde gerçekleştirdikleri spekülatif hareketlerle prim yapsalar da sonrasında düşmekteler. Denge Yatırım Holding için de benzer durum söz konusu. Hisse, 2012 yılında borsaya geldikten sonra Nisan 2013’te en yüksek seviyesi 22,90 TL’yi test ettiği ardından da gerilediği gözleniyor. 23 Şubat 2016 günü ise kapanışını 2,86 TL’den gerçekleştirdi. Hisse geldiği fiyat seviyesi itibariyle halka arz rakamını altına kaymış durumda. Bu anlamıyla halka arzdan itibaren alıp da tutan yatırımcı açısından ortada ciddi bir zarar söz konusu. Henüz yıl sonu bilançosunu açıklamayan firmanın kamuyla paylaştığı en son bilançosu 2016 altı aylık döneme ait. Öte yandan vergi dairesine iletmiş olduğu bilançosuna göre sembolik düzeyde bir kâr söz konusu. Hisseye ilginin yükselebilmesi için kayda değer bir kârlılık yakalanabilmesi önemli. Ancak firmanın genel seyrinden yatırımcıların böylesi bir beklentide olmadığı anlaşılıyor. Düşük beklenti hisseye ilginin de alt seviyede kalmasına neden olurken hissenin gerilemede etkili oluyor.

DENGE HOLDİNG DENGE

Alış0,00

Satış1,72

Gün İçi En Düşük1,63

Gün İçi En Yüksek1,74

PD/DD1,23

FK0,00

Fiyat1,72

Değişim7,50%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI