SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıHİSSE TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR-
SORU : Egeli & Co Yatırım Holding (EGCYH) ile ilgili yorumunuz nedir? Uzun süredir bu hissedeyim, son 3 aydır 0.59 - 0,60 bandında hareket ediyor. Takaslarda virmanlar, değişimler oluyor ama hissede hareket yok. Yorumunuzu öğrenebilir miyim? Gönderen : Misafir12.02.2014, 13:59

Borsada gerçekleştirilecek yatırımları fazla karışık düşünmemek gerekir. Basit şekli ile düşünmek, düşünceyi berraklaştırdığı gibi daha sağlıklı karar vermeye de imkan sağlar. Örneğin her gün önünden geçtiğiniz bir dükkanın satıldığını öğrenip almak istediğinizde; o dükkanın ne sattığına, müşteri sayısına, gelirinin ne olduğuna, kâr edip etmediğine bakarsınız. Bir hisseyi satın almak istediğinizde de benzer şekilde düşünebilirsiniz. Firma neyle uğraşıyor, geliri nedir, kâr ediyor mu? Eğer zarar ediyorsa kâr etme olasılığı hangi şartlarda mümkün? Kar etme potansiyeli var mı? Bu soruların cevabını verebiliyor ve cevaplara kendiniz ikna olabiliyorsanız o hisseyi almanız için bir sebep de var demektir. Aksi taktirde alım tamamen spekülatif bir beklenti ile gerçekleşmiş olacaktır. Egeli & Co Yatırım Holding’in son üç yılının ikisi zarar. Son açıklanan dokuz aylık bilançosu göz önüne alındığında 2013 yıl sonu bilançosunun da zarar ile kapanması yüksek ihtimal. Diğer taraftan hisse 2010 yılından bu yana düşen bir kanalda hareket ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayından bu yana ise yatayda hareket ediyor. Bu seviyedeki tutunma çabası piyasanın da olumluya dönmesi halinde yukarı yönlü bir çıkışa neden olabilir. Ancak hissede kalıcı bir çıkış için firmanın düzenli bir gelir elde etmesi ve kârını büyütmesi gerektiğini göz ardı etmemek gerekiyor.

EGELİ&CO YATIRIM HOLDİNG EGCYH

Alış0,00

Satış0,10

Gün İçi En Düşük0,10

Gün İçi En Yüksek0,11

PD/DD3,66

FK0,00

Fiyat0,10

Değişim-9,09%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI