SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Eminiş hep böyle yatay mı gidecek? Ne zaman bu hisse de diğerleri gibi alıp başını gidecek? Gönderen : Tahsin Demirci02.01.2018, 22:23

Piyasada işlem gören her hisse zaman zaman yukarı ya da aşağı yönlü hareketlenmelerde bulunabilir. Bu daha ziyadede piyasadaki genel dalgalanma ile alakalıdır. Bununla birlikte düzenli ve istikrarlı bir yükseliş için şirketin gelir ve kârlılığında belli bir ivmeyi koruması gözlenmeli. Eğer şirket her yıl bir önceki yıla göre gelir ve kârlılıkta istikrarlı şekilde büyüme sergileyebiliyorsa buna bağlı olarak hissenin prim yapma potansiyeli de artacaktır. Aksi taktirde çıkış yerine düşüş potansiyeli artacaktır. Aynı şekilde zarar eden bir şirketin varlığı halinde yatırımcının alımı kâra değil zarara ilişkin olacaktır. Bunun sonucundadır ki hisseyi alanların kârdan çok zarar etme ihtimali ağırlık kazanacaktır. Eminiş Ambalaj’ı değerlendirirken de bu genel bilgiyi göz ardı etmemeli. Şirketin mali yapısı incelendiğinde sürekli zarar eden bir yapı ile karşı karşıya kaldığımızı görebilmekteyiz. Firma son beş yılda sürekli olarak zarar açıkladı. Yatırımcı ile paylaşılan son bilançosu olan 2017 dokuz aylık mali göstergeleri zararı işaret ettiği göz önüne alındığında 2017 yıl sonu bilançosunda da zarar etmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Şirketin son bilançosuna göre birikmiş geçmiş yıl zararı 34 milyon TL ve özsermayesi sermayesinin altına gerilemiş durumda. Bu durum firmanın mali açıdan pek de cazip olmadığı yönünde güçlü sinyaller veriyor. Borsada yatırımda bulunurken zarar eden değil kârını büyüten firmaların tercih edilmesi aynı zamanda getiri elde etme potansiyelini de artıracağını hatırlatmak isteriz. Bu nedenle zarar eden firmaları takip ederek gereksiz yere risk alınmamalı.

EMİNİŞ AMBALAJ EMNIS

Alış0,00

Satış0,87

Gün İçi En Düşük0,87

Gün İçi En Yüksek0,87

PD/DD-0,32

FK0,00

Fiyat0,87

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI