SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Batıçim için nasıl bir hareket olur sizce? Buradan yukarı çıkış ihtimali var mı? Gönderen : Çetin23.12.2018, 19:44

Batı Çimento 2018’in ilk ayında en yüksek 4,92 TL’yi test etikten sonra gelen satışlarla birlikte hızla geriledi. Geçtiğimiz kasım ayında bir ara en düşük 2,21 TL’ye kadar düşerken şimdilerde 2,50 TL’den işlem görüyor. Hisselerin dip yaptığı 11 Kasım 2018 günü şirketin SPK’ya başvuruda bulunarak hisse fiyatları üzerinde piyasa bozucu eylemlerin olup olmadığı hususunda inceleme talebi sonrasında ise bir miktar yükseldiği gözleniyor. Hissenin mevcut işlem gördüğü fiyatlar önemli destek bölgesine denk geliyor. Geçmiş fiyat seyri takip edildiğinde ise yaklaşık dokuz yıldır yatay bir seyirde hareket ettiği görülüyor. Arada yukarı yönlü gerçekleştirdiği ataklara rağmen her defasında gelen satışlarla birlikte geriye düştü. Bu itibarla mevcut hareketin geçmiş fiyat seyrine uygun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tüm bunlardan ayrı olarak son üç yılda kârını azaltan bilahare zarara dönen şirketin açıklamış olduğu 2018 dokuz aylık bilançosundaki zarar devam ediyor. Son bilançosundaki zararda artan finansal giderlerin etkisi bulunuyor. Bu durum yıl sonunda da zarar açıklama ihtimalini güçlendiriyor. Zarar üreten yapı ister istemez hissenin taban seviyelere gerilemesine neden oluyor. Firmanın bu seviyelerden yukarı yönlü güçlü bir atak sergileyebilmesi için mali yapısını güçlendirdiğini görebilmek önemli.

BATI ÇİMENTO BTCIM

Alış0,00

Satış4,31

Gün İçi En Düşük4,26

Gün İçi En Yüksek4,35

PD/DD1,56

FK0,00

Fiyat4,31

Değişim2,13%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI