SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : uzun süredir elimde halka arz fiyatının bile altında işlem görüyor diğer gyo'larda hareket olmasına rağmen bu hissede hiç hareket yok. Ne düşünüyorsunuz? Cevaplarsanız sevinirim. Gönderen : ö.demirel20.03.2016, 12:21

Bir hissede istikrarlı çıkış yaşanabilmesi ile kârlılık arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Eğer şirket düzenli olarak gelirini ve kârını artırabiliyorsa buna bağlı olarak hissenin fiyatında da istikrarlı çıkış için uygun zemin oluşacaktır. Bu durum Halk GYO için de geçerlidir. Şirketin mali yapısı incelendiğinde gelirlerinde düzenli bir artış yaşanmasına rağmen yıl sonu kârlılığının bir yıl artarken ertesi yıl düştüğü gözleniyor. Son olarak geçtiğimiz yıl kârda rutine uygun olarak düşüş yaşandı. Hissenin fiyat seyri takip edildiğinde de mali yapıdaki dalgalı harekete uygun bir fiyat seyri gözleniyor. Yaklaşık üç yıldır borsada işlem gören hissenin fiyatı, yaşanan düşüşün ardından halka arz seviyesinin gerisinde bulunuyor. Düzeltilmiş verilere göre ilk işlem fiyatı 1,91’e denk gelirken 22 Mart 2016 günü kapanışını 1,02 TL’den gerçekleştirdi. Şirketin mali yapıdaki rutini devam ettirmesi halinde bu yıl kârını artırması şaşırtıcı olmayacaktır. Şüphesiz bu durum hissenin fiyatına olumlu yönde katkıda bulunurken çıkış için uygun zeminin oluşmasına imkan verecektir. Şüphesiz asıl önemli olan ise kârdaki artışın istikrarlı şekilde devam edebilmesidir. Bu sağlanamadığı taktirde gerçekleşen çıkış sınırlı kalacaktır.

HALK GMYO HLGYO

Alış0,00

Satış0,00

Gün İçi En Düşük0,00

Gün İçi En Yüksek0,00

PD/DD0,00

FK0,00

Fiyat0,00

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI