SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : GSD Holding’in 2016 yılı dördüncü çeyrekte kâr açıklayacağı söyleniyor, doğru mudur? Gönderen : Mustafa Gök06.02.2017, 12:30

En yüksek seviyesini Mayıs 2000’de düzeltilmiş verilerle 1,41 TL’yi test ederek gören GSD Holding, arada geçen 17 yıllık zaman diliminde bir daha aynı seviyelere ulaşamadı. Hisse, son olarak Ocak 2016’da en düşük 40 kuruşu görürken sonrasında yukarı yönlü bir hareket sergilediği gözlenmekte. Ancak yaşanan çıkışa rağmen nominal değerinin üzerine çıkabilmiş değil. Halihazırda 61 kuruşun üzerinde tutunmaya çalışıyor. Hissenin güçlü bir çıkış sergileyememesinde düzenli kârlılık yapısına sahip olamamasının etkisi bulunuyor. Şirketin 2015 yıl sonu bilançosunda kârının yüksek oranda artmasında durdurulan faaliyetlerle ilgili elde edilen kârın etkisi bulunuyor. Söz konusu gelirin 2016 yılında gelememesi neticesinde benzer bir kârlılığın gerçekleşmesi mümkün olmayacak. Şirket, 2016’nın ilk yarısında düşük gelir ve finansal giderler nedeniyle dönem sonunda zarar ederken üçüncü çeyrekte artan geliriyle birlikte dönem sonunda kâra geçmeyi başardı. Firmanın aynı ivmeyi koruması halinde yıl sonunda da kârını sürdürmesi mümkün olabilecek. Mevcut şartlarda aksine bir gelişmenin yaşanması beklenmemeli. Fakat elde edilen kârlılığın yeterli olduğunu söylemek zor. Zira asıl olan istikrarlı şekilde büyüyen bir kârlılığa ulaşabilmek. Söz konusu durum gerçekleşmediği sürece hissede arzu edilen performansı gözlemleyebilmek mümkün olamayacaktır.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

GSD HOLDİNG GSDHO

Alış0,00

Satış2,10

Gün İçi En Düşük2,04

Gün İçi En Yüksek2,14

PD/DD0,61

FK14,09

Fiyat2,10

Değişim-0,94%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI