SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıGELİR YARATAMAMASI EN BÜYÜK SIKINTISI-
SORU : Elimde 5 TL’den İdealist GMYO hissesi var. Sizce daha ne kadar beklemem gerekecek? Bilgi verir misiniz? Gönderen : Misafir11.06.2014, 14:09

Gayrimenkul alanında faaliyet gösteren İdealist GYO’nun halihazırda Ümraniye’de devam eden bir projesi bulunuyor. 12 adet villadan ibaret olan proje henüz tamamlanmış değil. Bunun dışında herhangi bir projesi olmadığı gibi bitirilen bir proje de söz konusu değil. Son dört yıl sürekli zarar eden Firmanın kayda değer bir geliri bulunmuyor. Sahip olduğu projedeki gayrimenkullerin satışı belli bir oranda getiri ve kâr sağlayacak olsa da istenen satış performansı henüz yakalanamadı. Sermayesi 10 milyon TL olan bir firmanın gelir yaratamaması ciddi bir handikap olsa gerek. Yılın ilk çeyreğinde de herhangi bir satış söz konusu değil. Gelir yaratamayan ve zarar eden bir firmanın hissesindeki hareket de uzun süreli bir çıkışa elverişli olmayacaktır. Zaman zaman kısa süreli çıkışlar sergilese de uzun vadeli bir çıkıştan bahsedebilmek için gelirlerini ve kârını artırdığını görmek gerekiyor.

İDEALİST GMYO IDGYO

Alış0,00

Satış4,56

Gün İçi En Düşük4,15

Gün İçi En Yüksek4,60

PD/DD6,54

FK0,00

Fiyat4,56

Değişim3,40%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI