SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıGedik in Hali Nolacak-
SORU : Gedik’te durumlar ne vaziyette? Bir iniş anlık çıkış sergilemesi neye işarettir? Gönderen : Serkan ŞİNLİK09.05.2016, 12:00

Temmuz 2010’da borsaya gelen Gedik Menkul Değerler, kademeli olarak yükselerek günümüze kadar geldi. Geçmişte de zaman zaman sert hareketler sergileyen hisse, 25-26 Nisan 2016 günleri yukarı yönlü çıkışının ardından gelen satışlarla birlikte tekrar geriledi. Şimdilerdeki fiyat seviyesi ise rutinine uygun. Hissenin fiyatında gözlenen ani hareketliliğe neden olabilecek herhangi bir durum ya da gelişme ise bulunmuyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan firma da kamuyla paylaşılmamış bir gelişmenin olmadığını belirtti. Uzun süre benzer kârlılık rakamı açıklayan firma, 2015 faaliyet döneminde kârını kayda değer oranda artırdı. Şirket geçtiğimiz yıl gelirlerini düşürmesine rağmen maliyetlerini daha fazla indirerek kontrol altına alma imkanı buldu. Bunun neticesinde de dönem sonunda gerçekleşen kâr rakamı yüzde 67 arttı. Şirketin sermayesinin yüzde altısı halka açık. Bunun da yüzde 99,50’si Gedik Yatırım’ın saklamasında bulunuyor. Şirket halka açık olmakla birlikte hisseleri toplu halde bulunuyor. Bu durum aktif bir piyasanın varlığına engel olmakta.

GEDİK Y. MEN. DEĞ. GEDIK

Alış0,00

Satış4,17

Gün İçi En Düşük4,15

Gün İçi En Yüksek4,17

PD/DD2,13

FK6,66

Fiyat4,17

Değişim0,72%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI