SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Senkron Güvenlik 131 lotu 146 TL’ye geliyor...Bu şirket için bu bile fazla diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Gönderen : Can Siper06.06.2018, 22:27

Mart 2015’ten bu yana işlem gören Senkron Güvenlik, borsaya geldikten sonra kısa bir süre çıkış sergilese de devamını getiremedi ve sürekli geriledi. Hisse halihazırda düşüşünü sürdürüyor. 4 Mart 2015 tarihli ilk açılış fiyatı 5,20 TL iken 6 Haziran 2018 günü 1,06 TL’den kapandı. Satışların devam etmesi halinde hissenin nominal değerinin altına kayması gündeme gelecektir. Mevcut düşüşün durabilmesi ve yönünü yukarı çevirebilmesi için alıcıların harekete geçmesi şart. Alıcıların harekete geçebilmesi ise firmanın mali yapısını güçlendirmesiyle yakından alakalı bulunuyor. Bu noktada dip seviyelerde bulunan hissenin çıkış sergileyebilmesi için güçlü bir kârlılığa kavuşabilmesi beklenmeli. Aksi taktirde mevcut seviyelerde işlem görmesi bir yana aşağı yünlü hareketin sürmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Tüm bunlardan ayrı olarak hissenin göstergeleri takip edildiğinde de yatırımcısının temkinli durmasını haklı çıkaracak sinyaller alınmakta. Son üç yıldır zarar eden firma açıklamış olduğu 2018 ilk çeyrek bilançosunda da zarar yazmaya devam etti. Düşmesine rağmen zararın devam etmesi hisse üzerinde ciddi bir baskı unsuru olarak değerlendirilmeli. Zarar eden firmalar yerine kârlı olanların takip edilmesi riski düşürmek açısından doğru olandır.

SENKRON GÜVENLİK SNKRN

Alış0,00

Satış3,09

Gün İçi En Düşük2,91

Gün İçi En Yüksek3,34

PD/DD6,46

FK0,00

Fiyat3,09

Değişim1,64%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI