SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Eminiş Ambalaj’daki beklentiniz nedir? Sonunda çıkar mı? Geleceği hakkında yorumda bulunabilir misiniz? Gönderen : Mithat28.04.2017, 08:27

Sürekli zarar eden bir yapıya sahip bulunan Eminiş Ambalaj son açıkladığı bilançosunda da benzer bir durum sergiledi. Şirket, açıkladığı 2017 ilk çeyrek bilançosunda azaltmakla birlikte zarar yazmayı sürdürdü. Firmanın birikmiş geçmiş yıl zararı 31,8 milyon TL. Bilanço görünümünü güçlendirebilmek adında geçtiğimiz yıl sermaye azaltımına gitmişti. Ancak bu durum firmanın riskli yapısını ortadan kaldırmıyor. Neticede şirketler açısından asıl olan kâr edebilmektir. Eminiş Ambalaj ise kârlılık noktasında hayli zayıf kalıyor. Firmanın faaliyet yapısı incelendiğinde kâra geçeceğine dair bir işaret alınamamakta. Bir şirket kâr edemediği sürece hisse arada çıkışlar sergilese de istikrarlı bir yükseliş sergilemesi beklenmemeli. Söz konusu durum Eminiş Ambalaj için de geçerlidir. Hisse, bugüne kadar en yüksek seviyesini 2008 tarihinde test edebildi. Düzeltilmiş verilerle Kasım 2008’de en yüksek 20,77 TL’ye kadar çıktı. Sonraki zaman diliminde ise geriledi. Geçen süre zarfında arada gerçekleşen ataklar bir süre sonra yerini tekrar düşüşe bıraktı. Şimdilerde de taban seviyelerinde bulunuyor ve 4,43 TL’nin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Uzun vadeli bakış açısıyla hareket edenler için Eminiş Ambalaj riskli bir yapıya sahip. Gelir ve kârlılığını düzenli olarak artıran firmaların takip edilmesi gereksiz risklerin de üstlenilmemesine olanak tanıyacaktır.

EMİNİŞ AMBALAJ EMNIS

Alış0,00

Satış0,86

Gün İçi En Düşük0,85

Gün İçi En Yüksek0,86

PD/DD-0,32

FK0,00

Fiyat0,86

Değişim3,61%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI