SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıDÜZELME OLMAZSA GÖZALTI PAZARINA ALINABİLİR-
SORU : Eminiş Ambalaj’daki düşüşü nasıl yorumlamak gerekiyor? Hissenin bu seviyeden sonra çıkma imkanı var mı? Gönderen : Misafir12.05.2015, 07:32

Eminiş Ambalaj, Kasım 2008’de düzeltilmiş verilere göre en yüksek seviyesi olan 7,13 TL’yi gördükten sonra sürekli geriledi. Hisse zaman zaman yukarı yönlü ataklarda bulunsa da yönelimi devamlı aşağıyı gösteriyor. Kuşkusuz bu denli düşmesinde firmanın zarar etmesinin etkisini göz ardı etmemeli. Zira açıklanan son beş yıllık mali tablolarında ön plana çıkan husus zarar etmesi. Son açıklanan 2015 yılı ilk çeyrek bilançosunda da durum farksız ve zarar devam ediyor. Firmanın aynı performans ile gitmesi halinde 2015 yıl sonu bilançosunda da zarar etmesi şaşırtıcı olmayacak. Öte yandan ilk çeyrek bilançosuna göre toplam geçmiş yıl zararları artmaya devam ediyor ve 37 milyon TL’yi aşmış durumda. Şirketin satışlarını artıramaması esas faaliyetlerinden dolayı kâra dönememesinde önemli etken olarak öne çıkmakta. Borsa İstanbul ise geçtiğimiz nisan ayında firmayı uyararak mali yapısını düzeltmesini ve özsermayesini güçlendirmesini istedi. Düzelme olmaması halinde ise pazar değişikliğini hatırlattı. Halen İkinci Ulusal Pazar’da işlem gören hissenin, pazar değişikliği halinde Gözaltı Pazarı’na alınma ihtimali gündeme gelebilecektir.

EMİNİŞ AMBALAJ EMNIS

Alış0,00

Satış0,97

Gün İçi En Düşük0,97

Gün İçi En Yüksek0,97

PD/DD-0,36

FK0,00

Fiyat0,97

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI