SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : spk nın aldığı karar sonrası bu kadar düşüş normal mi yoksa açıklanmayan başka şeyler mi var. Gönderen : vedat gezerer24.05.2016, 12:44

Haziran 2014’te borsada işlem görmeye başlayan Tuğçelik, 2015 yılında yukarı yönlü sert bir hareket gerçekleştirmesinin ardından gelen satışlarla birlikte tabana yöneldi. Mart 2016’nın sonuna kadar devam eden yatay seyrin sonrasında ise gelen alımlarla birlikte tekrar yukarı yöneldi. Hisse, 29 Mart 2016 günü en düşük 2,57 TL’yi görürken 5 Mayıs 2016 günü en yüksek 6,35 TL’yi test etti. Ardından gelen satışlarla birlikte de tekrar yönünü aşağı çevirdi. Hissedeki hareketleri yakından izleyen SPK ise hissede zaman zaman gözlenen bu iniş çıkışlardan yatırımcıların zarar görmemesi gayesiyle mayıs ayından başlamak üzere üç ay süreyle brüt takas uygulamasına geçilmesine ve internet üzerinden işlem yapılmasının durdurulmasına karar verdi. Hissenin hareketine bakıldığında ise yaşanan düşüşün Kurul kararından önce başladığı görülüyor. SPK’nın kararının ardından da düşüş devam etti. Şirketin mali yapısına bakıldığında ise kayda değer bir kârının olmadığı gözleniyor. Son dört sene zarfında kârı bir yıl artarken ertesi yıl düştü. Son olarak geçtiğimiz yıl kârda yaşanan düşüş göz önüne alındığında bu yıl artış olması sürpriz olmayacak. Açıklanan 2016 yılı üç aylık bilanço da bu ihtimali güçlendiriyor. Şirket özellikle yatırım faaliyeti kaleminden gelen gelirle dönem sonu kârını artırdı. Hissede düzenli bir çıkış için şirketin kârını istikrarlı şekilde artırabilmesi şart.

TUĞÇELİK TUCLK

Alış0,00

Satış2,46

Gün İçi En Düşük2,44

Gün İçi En Yüksek2,47

PD/DD0,80

FK0,00

Fiyat2,46

Değişim0,41%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI