SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Ersu’nun gidişatını nasıl buluyorsunuz? İlerisi için öngörünüzü öğrenebilir miyim? Gönderen : Özkan16.12.2018, 17:33

Ersu Gıda’nın geçmiş fiyat seyri takip edildiğinde uzun vadede dalgalı bir seyir izlemekle birlikte yatay bir kanal içinde hareket ettiği gözleniyor. Son olarak Eylül 2017’de en yüksek 1,70 TL’ye kadar yükselen hisse şimdilerde 92 kuruştan işlem görüyor. Hisse geçen süre içerisinde zaman zaman nominal değerinin üzerine çıksa da üzerinde kalmakta zorlanıyor. Her defasında gelen satışlarla birlikte geriliyor. Halihazırda gördüğü işlem fiyatı da nominal değerinin altında. Kuşkusuz bunda mali yapısındaki zayıf seyrin önemli bir rol oynadığını not etmekte yarar var. Son beş yıllık faaliyet döneminin ilk üçünde zarar eden şirket son iki yılda düşük de olsa kâr açıklaması önemli. Ancak son açıklanan 2018 dokuz aylık bilanço döneminde de yine zarara döndüğünü görmekteyiz. Gelirdeki artışa rağmen diğer faaliyet gideri dönem sonunda zarar açıklamasında etkili oldu. Aynı ivmenin yılın son çeyreğinde de devam etmesi halinde yıl sonu bilançosunda yine zarar açıklaması sürpriz olmayacak. Şirketle ilgili yakın tarihli önemli gelişme ise su işinden çekilmesi. Firma geçtiğimiz temmuz ayında yaptığı açıklamada rekabet ve piyasa koşulları nedeniyle su işinden çekildiğini belirtirken bu faaliyetlerinden kaynaklı olarak oluşan toplam 2,4 milyon TL’nin 36 ayda ve 18 taksitle ödeneceğini duyurdu. Şirketin gelir ve kârlılığını artırıcı nitelikte faaliyetini geliştirebilmesi şart.

ERSU GIDA ERSU

Alış0,00

Satış5,46

Gün İçi En Düşük5,41

Gün İçi En Yüksek5,84

PD/DD4,88

FK241,05

Fiyat5,46

Değişim-2,85%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI