SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıDÜŞÜK PROFİLLİ BİR ŞİRKET-
SORU : Denge Holding hissesi hakkında görüşlerinizi alabilir miyim? Son çıkışı nasıl değerlendirmeli? Saygılar. Gönderen : Misafir11.06.2014, 14:03

2012 yılında 3,35 TL’den borsada işlem görmeye başlayan Denge Yatırım Holding’in hissedarı olduğu üç firma bulunuyor. Bunlardan tamamına hakim olduğu DNG Dış Ticaret, ihracat işlemlerine aracılık işiyle uğraşı yor. Toma Finance, Kıbrıs’ta finansal hizmetler alanında çalışıyor. Yüzde 40 hissedar olduğu Borlease ise araç filo kiralama hizmeti veriyor. 2007 yılında kurulan firmanın henüz arzu edilen ticari faaliyet seviyesine ulaşamadığı görülüyor. Şirkete ait hisseler 2013 yılında gerçekleştirdiği çıkış ile birlikte bir ara oldukça iyi prim gerçekleştirdi. Ancak borsada temeli ve derinliği olmayan hisselerin çıkışı sağlam olmadığı için kısa süre sonra aynı seviyeye ya da daha da gerisine düşmesi sıklıkla gözlenen bir durum. Benzer durum Denge Yatırım Holding için de söz konusu. Hisse 2013 yılının ilk dört ayında gerçekleştirdiği çıkışın ardından gelen satışlarla birlikte sert bir düşüş yaşadı. Dört ayda alınan yol bir ayda geri verildi. Şimdilerde yine yükselen bir kanal da hareket ediyor. Ancak rüştünü ispatlamamış hisselerin yatırımcıları mağdur etme olasılığının hiç de düşük olmadığını unutmamak gerekiyor.

DENGE HOLDİNG DENGE

Alış0,00

Satış1,50

Gün İçi En Düşük1,50

Gün İçi En Yüksek1,50

PD/DD1,07

FK0,00

Fiyat1,50

Değişim0,67%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI