SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıDÜŞME OLASILIĞI DAHA YÜKSEK-
SORU : Tuğçelik’le ilgili gelişmeleri nasıl görüyorsunuz? Bu dinlenmeden sonra tekrar çıkış gözüküyor mu? Hisseyle ilgili değerlendirmenizi öğrenebilir miyim? Gönderen : Misafir09.09.2015, 07:20

Haziran 2014’te borsaya gelen Tuğçelik, bir süre yatay seyirde bulunduktan sonra özellikle Mart 2015’te geçekleştirdiği çıkışıyla birlikte temmuz ayında 15,60 TL’yi test etti. Ardından gelen kâr realizasyonuyla birlikte kademeli olarak geriledi. Bir hissede istikrarlı çıkış beklentisini güçlü şekilde koruyabilmek için firmanın kârını büyüttüğünü görebilmeli. Şirket satış gelirlerini ve kârını istikrarlı şekilde büyütebiliyorsa hissenin fiyatında da aynı istikamette bir çıkış için gerekli olan alt yapısı oluşmuş demektir. Aksi durumda zaman zaman hissede çıkış gözlense dahi bunun geçici kalma olasılığı hayli yüksek kalacaktır. Tuğçelik’i de değerlendirirken bu hususları göz ardı etmemeli. Şirket, 2014 yılında kârını artırdı. Ancak mevcut sermaye yapısı ve gerçekleşen ciro karşısında elde edilen kârın yeterli olduğunu söylemek mümkün değil. Son açıklanan 2015 yılı altı aylık bilançosunda kârda gerileme yaşanması ise yıl sonunda elde edilen kârın daha da gerileyeceği anlamına geliyor. Mevcut 217 olan fiyat kazanç oranı da hissenin fiyatının elde edilen kâra göre hayli yüksek kaldığını gösteriyor. Bu şartlar altında hissede çıkıştan ziyade düşüş ihtimalinin daha güçlü olasılık olduğunu göz ardı etmemekte fayda var.

TUĞÇELİK TUCLK

Alış0,00

Satış1,96

Gün İçi En Düşük1,93

Gün İçi En Yüksek1,99

PD/DD0,64

FK0,00

Fiyat1,96

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI