SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Bu hafta Doğuş Otomotiv hissesinde hareket ne olur? Volkswagen’de gelişmelerden sonra… Teşekkürler Gönderen : Emre13.11.2018, 00:21

Üç yılı aşkın zamandır sürekli düşen bir ivmeyle hareket eden Doğuş Otomotiv, düzeltilmiş verilerle Mayıs 2018’de en yüksek 14,23 TL’yi test etti. Hisse sonrasında arada yukarı çıkışlar sergilese de geçen süre zarfında sürekli geriledi. Son olarak 12 Kasım 2018 günü kapanışını 4,45 TL’den tamamladı. Geçtiğimiz ekim ayı başında yaptığı açıklamayla Volkswagen AG ile imzalamış olduğu distribütörlük sözleşmesinin detayına girmemekle birlikte süresiz olarak uzatıldığını belirtti. Söz konusu durum tarafların aynı zamanda karşılıklı memnun olduklarının göstergesi olarak nitelendirilebilir. Ancak bu durum şirketin ticari performansındaki düşüşe engel olamıyor. Son açıklanan 2018 dokuz aylık bilançosunda gelirinde düşüş yaşandığı görülüyor. Öte yandan özellikle artan finansal giderlere bağlı olarak kârının gerilediği dikkat çekmekte. Son iki yıldır kârı azalan şirketin ticari faaliyetinde bir değişim olmaması halinde bu yıl sonunda da gerilemenin devam etmesi sürpriz olmayacaktır. Kârdaki zayıf seyir ister istemez hissenin fiyatına da olumsuz yönde etkide bulunuyor. Takas verilerine göre halka açık kısmının yüzde 60,83’ü Garanti Yatırım’ın saklamasında bulunuyor. Verilere göre hissenin toplanmış olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tüm bunlardan ayrı olarak hissenin mevcut fiyatının 2014 yılındaki seviyeler olduğunu hatırlatmakta yarar var. Kısa vadeli beklentilerle borsada işlem yapmak gereksiz risk üstlenmek anlamına gelse de uzun vadeli beklentiler göz önüne alındığında takip edilmesi yerinde olacaktır.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

DOĞUŞ OTOMOTİV DOAS

Alış0,00

Satış10,67

Gün İçi En Düşük10,65

Gün İçi En Yüksek11,21

PD/DD1,78

FK0,00

Fiyat10,67

Değişim-3,79%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI