SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıDAHA GÜÇLÜ HİSSELERİ TAKİP EDİN-
SORU : Ersu Gıda’nın üretimi ne düzeyde? Şirketin bu yıl için beklentileri nedir? Hisseyle ilgili öneriniz var mı? Gönderen : Misafir09.04.2014, 14:27

Ersu Gıda geçtiğimiz yıl brüt satışlarını yüzde 25,4 oranında düşürerek 20,4 milyon TL’ye geriletti. Şirket son dört yıllık süre zarfında satışlarını sürekli olarak düşürüyor. Satışlardaki düşüş Firmanın zarar etmesine neden oluyor. Ersu’nun birikmiş geçmiş yıl zararı 19,5 milyon TL’yi aştı. Biriken zararları bir yıllık brüt satışlarını yakaladı. Şirket kâr edemediği takdirde mali yapısı daha da bozulacak. Halihazırda uzun vadeli yükümlülüklerini artırması olası sıkıntının sinyali şeklinde algılanmalı. Firmanın kâr edememesi hissenin yükselememesine neden oluyor. Hisse uzun süredir yatay kanal içinde hareket ediyor. Ancak enflasyon etkisini de göz önünde bulundurduğumuzda yatırımcısına kazandırmayan bir hisse olarak öne çıkmakta. Daha güçlü hisseleri takip etmenizde fayda var.

ERSU GIDA ERSU

Alış0,00

Satış5,12

Gün İçi En Düşük4,91

Gün İçi En Yüksek5,45

PD/DD4,58

FK226,04

Fiyat5,12

Değişim-5,54%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI