SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıDAHA FAZLA PAY ALARAK RİSKİ BÜYÜTMEYİN-
SORU : MMCAD gözaltı sürecinden ne zaman nasıl kurtulur? Zararı çok büyük biri olarak an itibariyle ne yapılmalı? Maliyet düşürüp sonra satış işlemleri mi yapılmalı? Teşekkürler. Gönderen : Misafir18.05.2015, 09:00

MMC Sanayi’ye ait hisseler 5 Mayıs 2015 günü Gözaltı Pazarı’na alındı. Hissenin Gözaltı Pazarı’na alınmasında; MMC'nin aynı zamanda Kervansaray'ın da sahibi olan Sayılgan Grubu'ndan olan alacakların tahsil edilememesi ve Sayılgan Grubunun, MMC’ye olan borçlarının bir kısmını ödemesi için belirlenen yeni tarih olan 31 Temmuz 2015’e kadar ödemeyecek olmasının ağırlık kazanması üzerine hisseler Gözaltı Pazarı’na alındı. Diğer taraftan Şirketin ana ortaklarının, yüksek tutarda pay satma niyeti ve şirketin kaynaklarını firma dışında kullanmalarının da söz konusu düşünceyi desteklemesi sebepleriyle Gözaltı Pazarı'na alındığı belirtildi. Öte yandan Borsa İstanbul, firmanın mali yapısını düzeltebilmesi ve sermaye kaybını ortadan kaldıracak önlemler alması amacıyla ilişkili taraflardan olan alacakların tahsili için firmayı uyardı. Ancak bu uyarının ne denli etkili olacağı tartışılır. Hissenin Gözaltı Pazarı’na alınmasına neden olan gerekçeler oldukça ciddi ve belirtilen hususların kısa sürede çözümünün bulunabileceğini düşünmek zor. Mevcut göstergeler şirketin mali yapısının ilerleyen süreçte daha da kötüleşme olasılığını güçlendiriyor. Bu şartlarda hissede yukarı yönlü kısa süreli spekülatif ataklar olsa da uzun süreli bir çıkış beklenmemeli. Tüm gelişmeler bir arada değerlendirildiğinde hissenin Gözaltı Pazarı’ndan kurtulma olasılığının düşük olduğu gözleniyor. Maliyeti düşürme kaygısıyla alım yapıp daha fazla zarara girmek yerine daha güçlü firmaların tercih edilmesi alternatifini düşünmekte fayda var.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

MMC SAN. VE TİC. YAT. MMCAS

Alış0,00

Satış0,90

Gün İçi En Düşük0,90

Gün İçi En Yüksek0,93

PD/DD1,35

FK0,00

Fiyat0,90

Değişim-2,17%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI