SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Borsaya girdiğime bin pişman oldum. Türk Traktör’ü aracı kurumlar 100 tl olur diye yazdılar. Ben hemen aldım, düşmeye başladı. Yükselir diye devamlı aldım. Ben aldım o düştü. Kağıt geldi 28’e. Bu kağıt nereye kadar düşecek? Batırdı, bana bir akıl verin lütfen… Gönderen : Nevzat_Akdoğan21.06.2019, 00:07

Uzunca bir süre çıkış kanalında hareket eden Türk Traktör, son olarak Eylül 2017’de düzeltilmiş verilerle en yüksek 82,77 TL’ye kadar yükseldi ve ardından gelen satışlarla birlikte geriledi. Hisse arada geçen süre zarfında düşüş eğilimine devam ediyor. Ancak zaman zaman yukarı atakları olsa da düşüş trendinde bir değişim bulunmuyor. Son olarak 20 Haziran 2019 günü kapanışını 29,96 TL’den gerçekleştirdi. Son bir ayda ise yukarı yön ağırlık gösteriyor. Ancak işlem gördüğü fiyat direnç seviyesine denk geliyor. Bu itibarla daha fazla yukarı çıkabilmesi için alıcıların güçlenebilmesi gerekiyor. Fakat açıklanan bilançolar şirketin kârlılığında yaşanan küçülmenin devam ettiği yönünde. Geçtiğimiz iki yıl kârını düşüren şirketin son açıkladığı 2019 üç aylık bilançosunda da düşüş ivmesi sürüyor. Firma son açıklanan bilançosunda gelirlerini de düşürürken son beş yılın en düşük gelir ve kârlılığına geriledi. Yaşanan ekonomik daralmadan şirketin doğrudan etkilendiği anlaşılıyor. Gözlendiği kadarıyla önümüzdeki süreçte önemli bir gelişme kaydedilmemesi halinde bu yıl sonunda zarar etmese de kârında ciddi bir azalma yaşanacağı anlaşılıyor. Mali yapıdaki bu gerileme ister istemez hisseye olumsuz yönde etkide bulunurken fiyatı üzerinde baskıya yol açıyor. Tekrar uzun vadeli çıkışa yönelebilmesi için kârındaki artışın istikrarlı şekilde devam ettiğinin görülebilmesi önemli.

TÜRK TRAKTÖR TTRAK

Alış0,00

Satış30,84

Gün İçi En Düşük30,80

Gün İçi En Yüksek30,98

PD/DD2,51

FK8,60

Fiyat30,84

Değişim-0,19%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI