SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıATAKLAR SINIRLI KALIYOR-
SORU : Etyat hissesinde hareket neye göre oluyor. Ne düşünüyorsunuz bu hisse hakkında? Gönderen : Salih21.01.2020, 16:36

Euro Trend Yatırım Ortaklığı’nın borsada işlem görmeye başladığı 2008 yılından bu yana zaman zaman yukarı yönlü sert atakları olsa da çoğunlukla taban seviyelerde işlem gördüğü gözlenmekte. Gerçekleşen yukarı yönlü ataklar bir süre sonra yerini tekrar düşüşe terk ediyor. Şimdilerde de benzer bir durum söz konusu. Hisse, piyasadaki genel çıkışa bağlı olarak Mayıs 2019’dan bu yana yönünü yukarı çevirmiş durumda. 31 Mayıs 2019 günü düzeltilmiş verilerle en düşük 58 kuruştan işlem görürken şimdilerde 133 TL seviyelerinde bulunuyor. Gerçekleşen bu çıkışta piyasadaki olumlu havanın etkisi göz ardı edilmemeli. Ancak güçlü ve kalıcı bir çıkış için daha fazlasına ihtiyaç var. Şirketin mali yapısı incelendiğinde zarar etmemekle birlikte oldukça düşük seviyelerde bir kârlılığa sahip olduğu gözleniyor. Öte yandan 2018 faaliyet döneminde kârını düşürürken 2019’un dokuz aylık döneminde kârını yükseltti. Hisse senetleri piyasasındaki bahar havasının şirketin yıl sonu bilançosuna da olumlu yönde yansıması beklenmeli. Bu durum olumlu değerlendirilse de asıl önemli olan söz konusu performansın devam edebilmesi. Kârdaki artışın sonraki yıllarda nasıl olacağı yönünde öngörünün olmaması ise hisseye temkinli yaklaşılmasına yol açıyor. Bu da bir süre çıkış yaşansa da devamının gelmesine mani olmakta.

EURO TREND YAT. ORT. ETYAT

Alış0,00

Satış1,33

Gün İçi En Düşük1,22

Gün İçi En Yüksek1,35

PD/DD0,86

FK3,19

Fiyat1,33

Değişim4,72%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI