SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Garanti Bankası daha fazla çıkmakta zorlanıyor. Bu durum kısa vadede iyice çıkacağı mı yoksa düşeceği mi anlamına geliyor? Gönderen : Ahmet Büyükyıldız02.08.2017, 07:53

Garanti Bankası 2012 yılından bu yana üçüncü defa yukarı yönlü büyük atağını sergiledi. Hisse bundan önceki iki atağın birincisinde düzeltilmiş verilerle 10,52 TL, ikincisinde ise 10,09 TL’ye kadar yükselmişti. Şimdilerde yaşanan çıkış son beş yıldaki üçüncü hareket. Hisse, son olarak 1 Ağustos 2017 günü kapanışını 10,52 TL’den kapattı. Mevcut fiyat seviyesi direnç bölgesinde bulunuyor. Hissenin bu seviyeyi aşabilmesi için alıcıların güçlenmesi gerekiyor. Banka, açıkladığı 2017 ikinci çeyrek bilançosuna göre hem gelirini hem de kârını artırdı. İlk çeyrekte yakalanan ivmenin devam ettiği anlaşılıyor. Söz konusu durum yılın ikinci yarısında da devam ettiği taktirde alıcıların işlemlerini sürdürmesine olanak verecek. Ancak çıkışın devam edebilmesi için mevcut durumdan daha da güçlü bir alımın gözlenmesi şart. Takas verilerine göre yılın ilk üç ayındaki güçlü alıcılar ikinci çeyrekte geri çekilmiş durumda. Yabancı işlemleri bu durumu daha net gösteriyor. Yılın ilk üç ayında yabancılar net 223,5 milyon dolar alım yaparken ikinci çeyrekte alımlar ciddi oranda düştü. Hatta mayıs ayında satış ağırlıklı işlemler öne çıktı. İkinci çeyrekte gerçekleşen net alım miktarı 12,1 milyon dolar seviyesine geriledi. Halka açık kısım içindeki yabancı payları yılın ilk günü yüzde 70,76 iken bu oran 18 Temmuz 2017 günü yüzde 69,40'a’indi. Söz konusu durum yabancıların tercihlerinde bir değişimin olduğunu gösteriyor. Hissenin mevcut fiyat seviyesi yabancı alımlarının gevşemesiyle birlikte değerlendirildiğinde kısa vadede çıkma ihtimalinden ziyade düzeltme olasılığının öne çıkmasına neden oluyor.

GARANTİ BANKASI GARAN

Alış0,00

Satış8,29

Gün İçi En Düşük8,29

Gün İçi En Yüksek8,38

PD/DD0,75

FK5,25

Fiyat8,29

Değişim-1,89%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI