SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Torunlar GYO hissesine 1,60’lardan girilir mi? Sizce doğru bir yatırım olur mu? Gönderen : Özcan 14.10.2019, 07:31

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Aralık 2017’de düzeltilmiş verilerle en yüksek 3,52 TL’yi test ederken sonrasında sürekli geriledi. Bir ara 1,45 TL’ye kadar gerilese de sonrasında toparlandı. Ancak Mart 2019’da gördüğü 2,51 TL’nin ardından tekrar aşağıya kaydığı gözlenmekte. Hisse, halihazırda düşüş kanalı içindeki hareketini sürdürüyor. Arada düzeltmelerde bulunsa da yukarı yönlü çıkışlar zayıf kalmakta ve bir süre sonra tekrar yönünü aşağıya çevirmekte. Şüphesiz bunda gayrimenkul yatırım ortaklığı sektöründeki olumsuz havanın etkisini göz ardı etmemeli. Buna ilave olarak firmanın 2019’un ilk yarısında ticari olarak olumlu bir sonuç getirmemesi de hisse üzerinde baskıya neden olmakta. Zira şirket yılın ilk yarısında bir önceki yılın aynı döneminde göre zararını hayli artırmış görünüyor. Aynı ivmeyle devam etmesi halinde yıl sonunda da zarar açıklama ihtimali gündeme gelecektir. Böylesi bir durum ise hisseye yönelik baskının devam etmesine yol açmakta. Daha güçlü sektörlerin tercih edilmesi getiri olasılığını artıracağı unutulmamalı.

TORUNLAR GMYO TRGYO

Alış0,00

Satış2,07

Gün İçi En Düşük2,01

Gün İçi En Yüksek2,21

PD/DD0,27

FK0,00

Fiyat2,07

Değişim4,02%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI