SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Adese için altı ay yasak getirilen hisse spekülasyonlardan sonraki fiyat hareketleri için yorumunuz ve gelecek beklentiniz nedir acaba? Teşekkürler. Gönderen : Yunus Emre Yılmaz29.06.2016, 17:08

SPK, piyasada usulsüz ve haksız kazancı önleyebilmek gayesiyle ciddi tedbirler alıyor. Kötü niyetli kişilerin her defasında bulduğu yeni yollara yönelik de tedbirler geliştirerek yatırımcının mağdur olabileceği olasılıkları minimize etmeye çalışıyor. Ancak alınan onca önleme rağmen zaman zaman hisse fiyatları üzerinde çeşitli suiistimal yollarıyla yatırımcıların mağdur edilmesi ve zarar etmeleri söz konusu olabilmekte. Yatırımcıların ise bu tür dolandırıcılıklardan kurtulabilmesinin yolu mali verileri baz alarak hareket etmeyi ihmal etmemelerinden geçmekte. Söylenti ve yapay hareketlere kapılarak yapılacak işlemler çoğunlukla yatırımcıların mağdur olmasıyla sonuçlanabiliyor. Kurul, denetim görevi kapsamında Adese hisselerindeki işlemlerle ilgili yaptığı incelemelerde bir kısım işlemlerde bilgi suiistimali ve piyasa dolandırıcılığı yapıldığı yönünde tespitte bulundu. Bunun üzerine usulsüzlükle alakalı olduğu düşünülen kişilere işlem yapma yasağı getirildi. Bunun dışında hisseyle ilgili işlemlerde herhangi bir sınırlama söz konusu değil. Yatırımcının ise bu tür olasılıklara karşı mağdur olmaması için firmanın mali yapısını inceleyerek hareket etmesi gerektiğini unutmamalı. Adese’nin geçmiş yıl verileri takip edildiğinde brüt satış gelirini artırmasına rağmen esas faaliyet kârını güçlendirmede zorlandığı görülüyor. Yatırım faaliyeti kaleminden gelen gelirle ancak yıl sonunda kârını artırabilmekte. Bu durum ister istemez hisseye temkinli yaklaşımı beraberinde getiriyor. Hissede istikrarlı bir çıkış için firmanın esas faaliyet kârını artırabilmesi önemli.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

ADESE ALIŞVERİŞ TİCARET ADESE

Alış0,00

Satış0,00

Gün İçi En Düşük1,95

Gün İçi En Yüksek1,95

PD/DD0,00

FK0,00

Fiyat0,00

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI