E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemZelenski: Cephede zor durumdayız---

Zelenski: Cephede zor durumdayız

Zelenski: Cephede zor durumdayız
20 Şubat 2024 - 01:17 borsagundem.com

Ülkesine yapılan yardımlardaki gecikmelerin Rusya'ya yaradığını belirten Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, "cephe hattının çeşitli kısımlarında son derece zor bir durum var” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ülkesinin kuzeydoğusundaki cephe hattını ziyaret etmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Zelenski, yaptığı açıklamada ülkesine yapılacak yardımların gecikmesinden Moskova tarafının faydalandığını belirtti ve “Şu anda Rus birliklerinin yoğunlaştığı cephe hattının çeşitli kısımlarında son derece zor bir durum var” dedi.

Rusya'nın "yapılacak yardımların gecikmesinden faydalanmasının çok hassas bir konu olduğunu" belirten Zelenski, topçu kıtlığı yaşandığını belirterek "Cephe hattında hava savunması ve daha uzun menzilli silahlara ihtiyaç duyuyoruz" dedi.

ABD’den 95,3 milyar dolarlık yardım

ABD Senatosu, uzun süren tartışmaların ardından Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a yardımların da içinde yer aldığı toplam 95,3 milyar dolarlık destek paketine geçen günlerde onay vermişti.

Yardım paketi, Ukrayna'ya "Rusya ile mücadelesine destek olmak için" 60 milyar dolar, İsrail'e "güvenlik yardımı sağlamak için" 14 milyar dolar, Hint-Pasifik bölgesindeki Tayvan ve diğer ABD müttefiklerine destek olmak için 8 milyar dolar yardım yapılmasını içeriyor.

Senatoda onaylanan paketin Temsilciler Meclisi'nin onayına sunulması bekleniyor. ABD Başkanı Joe Biden'ın paketi imzalayarak yasalaştırabilmesi için Temsilciler Meclisi'nde de paketin onaylanması gerekiyor.

ABD, 2023'te de Ukrayna'ya 34 ayrı paket halinde toplam 24 milyar dolarlık savunma yardımında bulunmuştu.

Husiler Aden Körfezi'nde ABD gemilerini vurdu

 

DSÖ'den yeni salgın uyarısı: Her şey olabilir

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)