E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYurt dışı yerleşikler hisse senedi alımlarını artırdı---

Yurt dışı yerleşikler hisse senedi alımlarını artırdı

Yurt dışı yerleşikler hisse senedi alımlarını artırdı
17 Haziran 2021 - 14:47 www.borsagundem.com

TCMB verilerine göre yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 22,0 milyar dolar oldu

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 21,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,6 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,4 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu. Repo miktarı 1,9 milyar Dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 2,0 milyar dolar seviyesindeydi. Özel sektör tahvil ve bonoları 251,0 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 234,5 milyon dolar seviyesindeydi. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 33,5 milyon dolar oldu. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 80,3 milyon dolar olarak gerçekleşti. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -112,1 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti. Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 16,5 milyon dolar oldu.

Kamu bankaları döviz fazlası verdi

Krediler ve mevduat azaldı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bika17 Haziran 2021 18:23

    Yılbaşında yurt dışı yerleşiklerin 29 milyar dolarlık hisseleri vardı. Hisse sahiplerinin bir kısmı yurt dışına çıkarılan paraların yabancı fon olarak giren patron paraları.