E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemYunanistan'da 'Grexit' protestosu---

Yunanistan'da 'Grexit' protestosu

Yunanistan'da 'Grexit' protestosu
18 Haziran 2015 - 23:40 www.borsagundem.com

Yunanistan’ın Avrupa Birliği’nde ve euro para biriminde kalmasını isteyenler başkent Atina'da gösteri düzenledi.

Yunanistan’ın Avrupa Birliği’nde ve euro para biriminde kalmasını isteyenler başkent Atina'da gösteri düzenledi.

Akşam saatlerinde Yunan bayrakları ve AB yanlısı sloganların yazıldığı pankartlarla Sintagma meydanında toplanan binlerce kişi, düdük çalarak hükümetin borç müzakerelerinde izlediği politikayı protesto etti.

Göstericiler, hükümetin bir an önce kreditörlerle anlaşmasını ve ülkenin AB’deki yerinin güvence altına alınmasını talep ederek, “Yunanistan Avrupa’ya ait”, “AB’ye evet” ve “Biz Avrupalıyız” sloganlarıyla parlamentonun avlusuna girerek AB bayrağı açtı.

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla toplanan eylemciler, protestonun amacının vatandaşların büyük bölümünün müzakerelerin sonucundan duyduğu endişeyi dile getirmek ve ülkenin AB perspektifine bağlılığını ifade etmek olduğunu belirtti.

Gösteriye katılan bazı eylemciler ise gazetecilere yaptıkları açıklamalarda, “Hükümet sadece solcuların değil, bizim de hükümetimiz. Hükümete bu konuda güçlü bir mesaj gönderiyoruz" diyerek şikayetlerini dile getirdi.

Polisin müdahale etmediği eylemciler olaysız şekilde dağıldı. Protesto gösterisinde ana muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi’nin bazı milletvekillerinin de bulunması dikkati çekti. 

Atina’da dün de aynı yerde hükümete destek gösterisi düzenlenmiş, gösteriye Meclis Başkanı Zoi Kostantopulu ve İçişleri Bakanı Nikos Vuçis'in yanı sıra bazı iktidar partisi milletvekilleri katılmıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ali19 Haziran 2015 02:40

    Yapcak bisi yok papuc pali.

  • çakır18 Haziran 2015 23:55

    Saroz ayak sesleri yaklaşıyor gibi Yunanistan her şeye gebe patladı patlayacak gibi inşallah karışmaz hayırlı ne ise o olur garıbanlara sabır cenabı Allah zenginlerin kalp ve ceplerine cömertlik fakırlerede sağlık versin inşallah