E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemYKS'de yerleşemeyen adaylarda 2. tercih telaşı---

YKS'de yerleşemeyen adaylarda 2. tercih telaşı

YKS'de yerleşemeyen adaylarda 2. tercih telaşı
16 Ağustos 2022 - 09:30 www.borsagundem.com

YKS sonuçları açıklandı. Sonuçlarını görüntüleyen ve bir yere yerleşemeyen adaylar aramalarını hızlandırdı. Peki, YKS yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak?

ÖSYM'nin duyurusuna göre 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2022-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden sorgulayabiliyor. Sonuçlara göre bir yere yerleşemeyenler ne yapacaklarını araştırmaya başladı. Peki, YKS yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? 2. tercihler ne zaman, ek tercih tarihi belli mi?

YERLEŞEMEYENLER NE YAPACAK? EK TERCİH NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22 – 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 22 – 24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Kayıt sürecinden sonra kontenjanlar açıklanacak ve ek tercih süreci başlayacak.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)