E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemYıldırım: Kılıçdaroğlu seni makinist yapardık ama...---

Yıldırım: Kılıçdaroğlu seni makinist yapardık ama...

Yıldırım: Kılıçdaroğlu seni makinist yapardık ama...
15 Aralık 2017 - 17:04 www.borsagundem.com

Başbakan Binali Yıldırım, Üsküdar-Çekmeköy metro açılışında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na takılmadan edemedi

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosunun açılış törenine katıldı. Burada metro hattı hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bir göndermede bulundu. Başbakan Yıldırım, "Kılıçdaroğlu'nu makinist yaparız da bu trenlerde makiniste de gerek yok." diyerek gülümsedi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları:

- Asya'dan Avrupa'ya Marmaray'la 4 dakika. Marmaray'da 235 milyon yolculuk oldu. Marmaray yetmez yanına bir tane de arabalar için tünel yapalım dedik. Avrasya Tüneli'nide Harem'den Yenikapı'ya denizin derinliğinden geçirilerek böylece dünyada en derinden geçen tünelide İstanbul'a kazandırmış olduk.

- 2018 yılının sonunda dünyanın en büyük havalimanınıda İstanbul'da açıyoruz. İstanbul'a herşey yakışır. Bu metro birçok özelliğe sahip. 10,5 km'lik bu metro 9 durakta hizmet verecek, kaptanı yok, sürücüsü yok. Kendi kendine gidiyor.

- Uzunluğu 20 km'yi bulan hattın geri kısmıda önümüzdeki seneler bitmiş olacak. Maliyeti 3,5 milyar lira. Sancaktepe'den Üsküdar'a sadece 27 dakikada geleceksiniz. İstanbul'un trafiğinin yoğun olduğu saatlerde bunun ekonomiye ne kadar büyük bir faydası olduğunu söylemeye hacet yok. Bu hat 700 bin kişi bir günde taşıyabilecek.

- Bu hattın gecikmesinin nedeni İstanbul'un tarihi hazinelerinide gün ışığına çıkardık. Arkeolojik kazılar vs. En son teknolojiyle sürücüsüz olan bu hattın testlerinin yapılmasıda zaman aldı. Bugünlere geldik. Geç olsun güç olmasın. Hizmet yerini buldu. Makinistin yaptığı bütün işler artık kumanda merkezinde olacak. Sefer aralığıda kısa sürelerde olacak. Tren duruş yerinin net olarak belirlenmesi için fren mesafesi kısalacak ve enerjiden büyük tasarruf olacak.

- Türkiye bir yandan 15 yıldır terörle vesayetle darbe girişimiyle mücadele ederken diğer yandanda insanımızın arzu ettiği bütün projeleri hayata bir bir geçiriyoruz. Bölünmüş yollar, hızlı trenler, modern havaalanları, şehir hastaneleri. Bütün bunlar milletimiz için. Yola çıkarken Cumhurbaşkanımız ne dedi? İnsanı yaşatki devlet yaşasın.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • mesela!15 Aralık 2017 17:33

    makinist olabilir, şöför möför de.. ama hiç değilse hırsız değil..

  • Aziz Üner15 Aralık 2017 17:28

    Her yaptığınız elinizde kalıyor. Türk Telekom'u özelleştirdiniz. Öger grubu 22 milyar TL temettüyü aldı. 4.5 milyar kredi borcunu ödemedi. 3 yılda yüzde 60 devalüasyon oldu. Yani fakirleştik. Hayat pahalılığına maaşlar yetmiyor. Et fiyatları düşmüyor.. Ülkemizi dünyaya Reza Zarrab ile rezil ettiniz.