E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemYİHA yangınları söndürecek---

YİHA yangınları söndürecek

YİHA yangınları söndürecek
26 Aralık 2021 - 09:13 www.borsagundem.com

Türkiye özellikle geçen yaz aylarında ülkenin dört bir yanında çıkan orman yangınlarıyla mücadele etti. 2022’de çıkan yangınlarla mücadelede İHA sayısının arttırılması planlanıyor.

Bu kapsamda orman yangınlarının tespiti, müdahalesi ve söndürülmesine imkan veren dünyanın ilk ve tek amfibi özellikli Yangın İnsansız Hava Aracı’nı (YİHA) geliştiren Elmas Savunma Sanayi ve Havacılık firması, yönetici ortağı Dilek Melissa Elmas ve İspanyol ortağı ile Türkiye de yatırıma hazırlanıyor. Savunma ve havacılık sektörlerinde faaliyet gösteren firma, Londra, Hong Kong, İstanbul ve Ankara ofislerinden faaliyetlerini yürütürken, proje yatırım ve temsilcilikleri de bulunuyor. Amfibi özelliği ve yaklaşık 2 ton sutaşıma kapasitesi ile ön plana çıkan YİHA, farklı insansız hava araçlarının ve yangın söndürme uçaklarının özelliklerini çok amaçlı tek bir platformda birleştirerek yangın söndürme ile birlikte yer-destek, lojistik, kargo ve arama kurtarma faaliyetleri için de kullanılacak.

 CAN KAYBINA SON VERİLECEK

Firma yetkilileri,

“YİHA ile ekonomik olarak birçok avantaj elde edilecek. Türkiye gibi bir ülkenin en az 20 uçaklık bir yangın söndürme filosuna ihtiyacı var. Bu kapsamda Milli Yangın İnsansız Hava araçları (YİHA) ile bu üstünlüğün en uygun harcama ile kapatılması ve her şeyden önce risksiz bir şekilde insan kaybı olmadan yapılması mümkün” diyor.

 (Hürriyet)

Hong Kong Dünya Ticaret Merkezi'nde büyük yangın

Kayseri’de yangın! 500 bin liralık tarım malzemesi kül oldu

Doğu Karadeniz'de 22 farklı noktadaki yangın söndürüldü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • FİNANSŞÖR26 Aralık 2021 17:38

    kemal kılıçtaroğlu nun eleştirdiği yangın söndürme uçakları bunlarmı.abi bunlar MÖ de kalmış uçaklar gibi.

  • Bunlar milli ve yerli26 Aralık 2021 11:59

    Koymazlar size ,sağlam uçakları THK kurumunda çürüten zihniyet şaibeli ihaleyle eş-dost şirketi kurup Rus uçağı kiralar

  • Mucise Reis ;)26 Aralık 2021 11:55

    Eski sistemi komple yok etmeyin. yeni sistemi üzerine entegre edin. Bodrumda çok şahane oldu gördük. modernize olurken akım bilim vizyon olması lazım. Sonra ibanlara para atıp ordan burdan helikopter uçak kiralıyoruz