E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinYHT'lerde kış tarifesine geçiliyor---

YHT'lerde kış tarifesine geçiliyor

YHT'lerde kış tarifesine geçiliyor
08 Aralık 2018 - 16:00 www.borsagundem.com

Yük, yolcu ve lojistik hizmetlerden sorumlu TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından, yüksek hızlı trenlerde (YHT) yarından itibaren kış tarifesine geçilecek

TCDD'den yapılan açıklamaya göre, kış tarifesi kapsamında bazı YHT'lerin hareket saatlerinde ve sefer sayılarında mevsim koşullarının gerektirdiği doğrultuda değişikliğe gidildi. Yeni tarifeyle ilgili ayrıntılı bilgi kurumun "http://www.tcddtasimacilik.gov.tr" adresinden edinilebilecek.

ŞEB-İ ARUS İÇİN EK SEFER

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Hazreti Mevlana'nın 745. Vuslat Yıl Dönümü Anma Törenlerine (Şeb-i Arus) Ankara'dan katılacaklar için tedbirler de alındı.
Buna göre, 17 Aralık saat 20.05'te Ankara'dan Konya'ya, saat 23.59'da Konya'dan Ankara'ya ek YHT seferi konuldu.

Konya'dan Ankara yönüne saat 21.20'de hareket eden YHT sadece 10-16 Aralık'ta Konya'dan saat 23.00'te hareket edecek. Ek YHT'lerle Ankara-Konya-Ankara hattında 822 ek koltuk kapasitesi sağlanacak.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • YORUM08 Aralık 2018 21:29

    ülkemizin otoyollardan çok, daha ekonomik, daha çevreci ve daha  konforlu olan hızlı tren hatlarına ihtiyacı var... 

  • 1Borsacı08 Aralık 2018 19:08

    TCDD 50 yıl önce Türkiye'nin en güçlü kuruluşu idi belki 70 bin kişi çalışıyordu, yatırımlar hep gecikdi yeni yeni ayağa kalkıyor. Edirne İstanbul Ankara Kars, İstanbul-Antalya, Ankara-İzmir arasında hızlı tren gelmesi ile şaha kalkar. Öte yandan yük pastası diplerde bunu tekrar %30-%40 lara gelmesi lazım, bu da ancak yollar ve lojistik merkezler tamamlanınca olur.