E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivYerli otomobilde dikkat çeken kamulaştırma---

Yerli otomobilde dikkat çeken kamulaştırma

Yerli otomobilde dikkat çeken kamulaştırma
24 Eylül 2020 - 11:35 www.borsagundem.com

2022 yılında üretime başlayacak olan yerli otomobil fabrikasında temel atma törenin ardından ulaşımın sağlanması için Cumhurbaşkanı Kararı ile acele kamulaştırma kararı alındı.

Geçtiğimiz aylarda fabrika temeli atılan ve 2022 yılında üretime başlanacak olan yerli otomobille ilgili dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde 1 milyon m2'lik askeri arazi üzerine kurulacak olan fabrikaya ulaşımın sağlanması için Karayolları Genel Müdürlüğü harekete geçti.

ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Bursa'da inşa edilmekte olan elektrikli otomobil üretim tesisine ulaşımı sağlayacak bağlantı yolu projeleri kapsamında bazı taşınmazlar ve üzerindeki müştemilatın acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Yapılacak kamulaştırmaların tamamlanmasıyla Türkiye Otomobili Girişim Gurubu (TOGG) tarafından inşasına başlanan yerli otomobilin fabrikasına ulaşımın rahat bir şekilde sağlanması için mevcut otoyollara yönelik bağlantı yolları inşa edilmeye başlanacak.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NE 60 KM MESAFEDE
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait dev arazi denize sıfır bulunuyor. Arazinin hemen yanı başında ise liman yer alıyor. Liman sayesinde araçların sevkiyatının deniz üzerinden rahatlıkla yapılması da planlanıyor.

Şehir merkezine 10 dk mesafede bulunana arazinin Osmangazi Köprüsü'ne mesafesi ise yaklaşık 60 km.

 4 BİNDEN FAZLA KİŞİ ÇALIŞACAK
Kamu-özel ortaklığında toplam 22 milyar TL yatırımla hayata geçirilecek olan fabrika, yılda 175 bin adet üretim kapasitesine sahip olacak. 2022 yılından itibaren üretime başlayacak olan fabrikada, 2023 yılında 2.420, 2032 yılına kadar da 4.323 kişi çalışacak.

Yedek parça ve yazılımsal destekler ile doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 20 bin kişiye iş kapısının açılacağı tahmin ediliyor.

TOGG nedir? Yerli otomobilin özellikleri, fiyatı...

 

TOGG'dan yerli otomobilin fiyatıyla ilgili açıklama

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Özer 24 Eylül 2020 19:31

  Merkez bankası brüt döviz rezervinin kesilmesi, faizlerin yükselmesi de olumlu veriler mi?

 • Ahmet özbır145324 Eylül 2020 14:55

  Veriler şahane, son aktarılan veri akışı müthiş. Sistemsel ekonomi  düzenli gidiyor. Yapılan taktikler hepsi tuttu. Yabancı devletlerin ekonomis yerlebir. Dünya ekonomisi ağır krizde. dünyada bir çok insan evsiz kaldı. türkiye şahlanarak, olağan üstü, bekletinin üzerinde bir halde ilerliyor. Hedeflere kısa sürede bu hızla ulaşırız, cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomisini oluşturduk. Süper, çok süper süper ötesi durumdayız. NOT: nasıl olsa 1 sayfa, resmi olarak bu durumu ispat et diyen yok : )) ne desem alkışlıyorlar :D Tv programına 30 yıllık gazeteci karşısında bunları diyorum, adam beni daha çok destekleyip övüyor. Çok kolaymış bakanlık yapmak Türkiyede : ))) ona hee, bune heee, gara gara ... 

 • Yorum24 Eylül 2020 13:42

  Veriler iyi geliyorsa dış ticaret açığı vermeyelim Bi zahmet şöyle her ay 2 3 milyar dolar artı verelim savuran olmayalım ayrıca kamuya öyle yurt dışından araç almayalım özellikle lüks makam araçlarını öteleyin togg geliyor tüm kamuya togg alalım

 • EEEDD24 Eylül 2020 12:16

  EVET VERİLER İYİ GELİYORSA DOLAR YURO STERLİN DEPARA KAKMIŞ BİR ÜLKENİN EKONOMİSİ İYİYSE BUNLAR OLMAZ

 • Hasan24 Eylül 2020 11:59

  Sayın Albayrak veriler iyi geliyorsa ücretsiz izine çıkarılarak sonrasında işten çıkarılanlarada lütfen yardımcı olunuz.