Yazdır

YAYLA: Tedbir kararı

Tarih: 02 Ağustos 2022 - 11:11

Borsa İstanbul tarafından Yayla hisselerine ve bir yatırımcıya tedbir uygulanmasını karar verildi. Tedbir kararı hisselere taban getirdi.


Yayla Enerji Üretim (#YAYLA) payında 02/08/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirleri uygulanacak.

BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş. (YAYLA) payında 02/08/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirleri uygulanacaktır.

Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 01/09/2022'dir.

Bir yatırımcıya tedbir

YAYLA payının piyasasındaki emir ve işlemleri nedeniyle, Adem Temel isimli yatırımcıya 02/08/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacak.

Hisseler yüzde 10 düşüşle 5,07 liradan taban seviyesine ulaştı.

BİST'ten dört hisse ve bir yatırımcı hakkında tedbir kararı

 

Site adresi: https://www.borsagundem.com/haber/yayla-tedbir-karari/1678457