Yazdır

O hisse için yüzde 27 yükselme potansiyeli

İş Yatırım, Alarko Holding için hedef fiyat tavsiyesini yineledi

Alarko Holding, yüzde 100 iştiraki Alsim Alarko’nun 1.29 milyar TL ile en iyi teklifi verdiği Havaray ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

Hatırlatmak gerekirse 5 Temmuz tarihinde Alarko Holding’in şartları sağlamadığı gerekçesi ile ihale dışı kaldığı duyurulmuştu. 5 Temmuz’dan beri ALARK hissesi endeksin %7 altında getiri sağladı.
Haber daha önce çıktığı için haberin hisse üzerinde bugün olumsuz bir fiyat hareketi yaratmasını beklemiyoruz. Ayrıca Alarko Hoding’in yeniden düzenlenmesi beklenen ihaleye yeniden girebileceğini düşünüyoruz.

Daha önce konuya ilişkin yazdığımız not:

Alarko Holding’in Havaray projesi için vermiş olduğu teklif devre dışı kaldı: Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray projesi için Alarko Holding’in, Doğuş İnşaat’ın, Cengiz İnşaat’ın ve KMB Çelikler’in vermiş olduğu teklifler ihale şartnamesine uygun olmadığı gerekçesi ile değerleme dışı bırakıldı. 1.29milyar TL’lik teklifi ile Alarko Holding en iyi teklifi, Doğuş İnşaat ise en iyi 2. teklifi vermişti. İhalede geriye Gülermak+Nurul ve Yapı Merkezi kaldı. İdare ihaleye bu iki firmanın teklifi ile devam edebileceği gibi ihaleyi yeniden düzenleme kararı alabilir. İhalenin yeniden düzenlenmesi durumunda biz Alarko Holding’in ihaleye yeniden gireceğini düşünüyoruz. Proje’nin Alarko Holding’in değerlemesine etkisini hisse başı yaklaşık 0.2TL olarak hesaplamıştık. Bu da dünkü kapanışa göre hisse fiyatının yaklaşık %3’üne denk geliyor. Haber Alarko Holding hisselerinde bugün satışa neden olacaktır. Biz Alarko Holding için 7.2TL/hisse olan hedef değerimizi koruyor ve AL tavsiyemizi yineliyoruz.
Alarko Holding hissesi 27/07/2017 tarihinde açılışta 5.66 TL seviyesinde işlem görüyor. 7.2 TL olması durumunda hisse yüzde 27 primlenmiş olacaktır.

İş Yatırım

Site adresi: https://www.borsagundem.com/haber/o-hisse-icin-yuzde-27-yukselme-potansiyeli/1215993