E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizYapı Kredi teknik analiz---

Yapı Kredi teknik analiz

Yapı Kredi teknik analiz
27 Şubat 2017 - 09:03 www.borsagundem.com

Marbaş Menkul Değerler, Yapı Kredi'nin teknik analizini yaptı

YAPI KREDİ

Not: Görselin üstüne tıkladığınızda büyüyecektir.

Uzun vadeli grafiklerde sıkışan üçgen(turuncu) içerisnde fiyatların ilerlediğini görmektesiniz.Düşüş kanalının(mavi) yukarı doğru kırılması ile birlikte düşüş trendi sona ermiştir.4.04 lerden geçen önemli hareketli ortalama direnci önemli bir direnç seviyesi olarak karşımızda durmaktadır.Bu seviyenin yukarı doğru kırılması halinde üçgen direncine doğru hareketlilik yaşanabilir.Geri çekilmelerde 3.73 seviyesi destek konumunu sürdürecektir.


Not: Görselin üstüne tıkladığınızda büyüyecektir.

Kısa vadeli grafiklere baktığımızda 3.dalga hedef seviyelerinden(mor) 4.08 hedefinin görülmesi sonrasında satışların geldiğini görmektesiniz.Önümüzdeki dönem bu hedefin yukarı kırılması halinde 4.58 diğer bir dalga hedef direnci olarak karşımızda olacaktır.Son çıkış dalgası ile birlikte bu seviyelerde oluşan sıkışma bölgesi(yeşil) önümüzdeki hafta yaşanacak hareketin belirleyicisi olmaya adaydır.3.85 desteği oldukça önemli aşağı kırılması halinde kanal boyu kadar geri çekilme yaşanacaktır. Desteğin aşağı kırılamamsı ve bu seviyede alıcıların güçlü çıkması halinde kanalın üst direnci olan 4.06 lara doğru tekrar bir hareket yaşanabilir.

Not: Görselin üstüne tıkladığınızda büyüyecektir.

Bu grafiğimizde ise regresyon çıkış kanalını görmektesiniz. Kanalın aşağı kırılması halinde sırasıyle 3.83-3.68 ve 3.56 destekleri hedef destek değerleri olarak karşımıza çıkacaktır.

Tüm Analizler ve Sektör Raporları için: http://www.marbas.com.tr/sektorraporlari

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ie risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. MARBAŞ Menkul Değerler A.Ş. ve personeli bu rapordaki bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından dolayı hiçbir şart altında sorumlu tutulamaz.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 1,90
En Yüksek: 1,94
En Düşük: 1,90
Değişim -0,52 %
FK: 3,44
PD / DD: 0,41
İşlem Hacmi 35.555.789
Toplam Adet: 18.464.418
Ağırlıklı Ort.: 1,93
ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)