E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaHisse Öneri ListesiYapı Kredi portföyde değişiklik: Eklenen ve çıkan hisseler---

Yapı Kredi portföyde değişiklik: Eklenen ve çıkan hisseler

Yapı Kredi portföyde değişiklik: Eklenen ve çıkan hisseler
12 Ekim 2021 - 12:23 www.borsagundem.com

Yapı Kredi Yatırım, BİM'i model portföyünden çıkarıp "al" tavsiyesini korurken, İş Bankası'nı 7,50 TL hedef fiyat ve "al" tavsiyesiyle model portföyüne ekledi.

Yapı Kredi Yatırım, İş Bankası'nı (#ISCTR) 7,50 TL hedef fiyat ve "al" tavsiyesiyle model portföyüne ekledi

Detaylar şu şekilde:

"İş Bankası'nı Model Portföyümüze ekliyoruz.

Hedef Fiyat / Getiri Potansiyeli / Öneri 7.50 TL / %43 / AL

İş Bankası'nı en çok tercih ettiğimiz hisselerden oluşan Model Portföyümüze eklememizin altında yatan ana nedenler:

(i)                  Güçlü aktif kalitesi tamponları: İş Bankası'nın toplam karşılık oranı ve serbest karşılık tutarı %125 ve 2,9 milyar TL seviyelerine ulaştı.

(ii)                Yüksek iştirak gelirleri: Şirketin iştirakleri - #SISE, #ANHYT, #ISMEN, #TSKB -  karlılığı destekliyor. 2021'de bankanın toplam iştirak gelirlerinin yıllık %90 artarak yaklaşık 6,5 milyar TL'ye ulaşmasını bekliyoruz.

(iii)               Cazip değerleme: Hisse, 2021 tahminlerimiz ışığında 0.3x F/DD ve 2.6x F/K gibi oldukça cazip ve tarihi düşük seviyelerde çarpanlardan işlem görüyor ve banka için yaklaşık %13 özkaynak karlılığı tahmin ediyoruz. Öte yandan, 2021 net karından dağıtılmasını beklediğimiz temettünün verimi %8'dir.

Bim'i (#BIMAS) Model Portföyümüzden çıkarıyoruz ancak 'AL' önerimizi koruyoruz.

Hedef Fiyat / Getiri Potansiyeli / Öneri 86.00 TL / %37 / AL

Bim'i en çok tercih ettiğimiz hisselerin yer aldığı Model Portföyümüzden, hissenin endeks altı getirisi %20 sınırını da aştığı için çıkarıyoruz. Hisseyi beğenmeye ve mevcut fiyat düzeylerinden uzun vade için değer vaat ettiğine inanmaya devam ediyoruz. Ancak,  neredeyse son 1 senedir medyada yer alan ve zincir marketlerin büyüme dinamiklerine zarar verebilecek düzenlemelerin yapılabileceği yönündeki haber akışı son dönemde fiyat farklılıkları üzerinden daha da yoğunlaşmıştır ve şirketin finansal performansıyla uyumlu bulmadığımız bu baskı, somut bir mevzuat değişikliği yapılmadığı sürece de devam edecek gözükmektedir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)