E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancının hisse ilgisi sürüyor---

Yabancının hisse ilgisi sürüyor

Yabancının hisse ilgisi sürüyor
21 Mayıs 2021 - 14:33 www.borsagundem.com

Yurt dışında yerleşik kişiler 12 Mayıs haftasında net 51,7 milyon dolar hisse senedi aldı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 12 Mayıs itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22,4 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 22,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,6 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,4 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,7 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,7 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 271,6 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 269,5 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 51,7 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 118,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 27,5 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 2,1 milyon dolar oldu.

Yabancı bu hafta alım tarafında

Yabancıların en fazla alım satım yaptığı hisse senetleri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Allah kahretsin 21 Mayıs 2021 21:46

    Bu habere hiç inanmiyorum . Hisseler oldugu yerde nereye giriyor hangi hisseyi alıyor bu allahsiz yabancılar . Biraz spk vicdan varsa hisseler üzerinde oynandan hırsız çal ve çırp oyunlarını görsün ve son versin

  • Kazanın21 Mayıs 2021 18:09

    Sürmezmi borsaya giren kardeşlerim şimdi mercedese biniyor.

  • Okie Dokie21 Mayıs 2021 14:53

    Benim ilgim sürmüyor. İsrail - Filistin geriliminden sonra paramı BİST'ten çekip dost ve kardeş ülke Avusturya borsasına yatırdım.