E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancılar hissede satışa geçti---

Yabancılar hissede satışa geçti

Yabancılar hissede satışa geçti
10 Haziran 2021 - 14:31 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişiler 4 Haziran haftasında net 97,7 milyon dolar hisse senedi sattı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 04 Haziran itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 21,3 milyar dolar oldu. Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 21,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,4 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 2,0 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 2,0 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 234,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 264,2 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -97,7 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -64,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -13,0 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -29,7 milyon dolar oldu.

Borsada pozitif görünüm korunuyor

Yabancıların portföyündeki hisse senetleri

Halka arz sonrası kazandıran hisseler

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)