E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancılar geçen hafta ne kadar hisse aldı?---

Yabancılar geçen hafta ne kadar hisse aldı?

Yabancılar geçen hafta ne kadar hisse aldı?
21 Ocak 2021 - 14:38 www.borsagundem.com

Yabancı yatırımcı geçtiğimiz hata 31,40 milyon dolarlık hisse senedi aldı. Böylelikle yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 30,4 milyar dolar oldu

Yurt dışında yerleşik kişilerin 15 Ocak itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 30,4 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 30,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 9,0 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 9,2 milyar Dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,9 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,8 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 222,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 222,3 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 31,4 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -17,7 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 93,8 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 0,2 milyon dolar oldu.

Yabancılar hangi hisselerde işlem yapıyor

Yabancı fon Lokman Hekim'deki payını artırdı

TCMB faizlere dokunmadı, borsada yükseliş sürüyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)