E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancılar geçen hafta hisse sattı---

Yabancılar geçen hafta hisse sattı

Yabancılar geçen hafta hisse sattı
24 Haziran 2021 - 14:32 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişiler 18 Haziran haftasında net 3,2 milyon dolar hisse senedi sattı

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 21,1 milyar dolar oldu

Yurt dışında yerleşik kişilerin 18 Haziran itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 21,1 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nyn haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 22,0 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,6 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,8 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,9 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 256,6 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 251,0 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış Olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -3,2 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -3,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -86,0 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 5,6 milyon dolar oldu.

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisseler

 

Türkiye'de 'yatırımcı talebine' göre yatırım iklimi!

 

Borsa İstanbul'da risk iştahı korunuyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • KASIM YANTIR24 Haziran 2021 23:56

    GÜLDÜRMEYİN BENİ BORSAMIZDA YABANCI KALMADIKİ BİR YILDIR HEPSİ SATIP ÇIKTILAR ZATEN.BUNLAR BİZİM ÇAKMA VE YABANCI MODUNDAKİ TÜRKLERDİR.

  • FİNANSŞÖR24 Haziran 2021 17:16

    yabancımı kaldı arkadaş yemeyin bizi.hiç bir zaman borsamızda yüksek miktarda yabancı yok idiki.bunların hepsi bıyıklı Türkler olup, yurtdışından borsaya giriyorlar idi.şimdi de öyle.