E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancılar borsada alıma devam etti---

Yabancılar borsada alıma devam etti

Yabancılar borsada alıma devam etti
08 Aralık 2022 - 14:34 www.borsagundem.com

Yabancı yatırımcılar, piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle geçen hafta 340 milyon dolarlık hisse alışı yaptılar.

Yurt dışında yerleşik kişiler piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilerle 2 Aralık haftasında 339,7 milyon dolar hisse alışı yaptılar.

Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre, aynı hafta DİBS (Kesin Alım) satımları 36,3 milyon dolar oldu.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS (Ters Repo) satımları 5,7 milyon dolar olurken, DİBS (Teminat) ve DİBS (Ödünç) işlemi olmadı. Şirket borçlanma senetleri satımları ise 1,0 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Stoklar

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 26 milyar 740,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.

DİBS (Kesin Alım) stokları 1 milyar 186,5 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 309,6 milyon dolar, DİBS (Teminat) stokları 423,7 milyon dolar oldu.

Şirket borçlanma senedi stokları 104,6 milyon dolar seviyesinde açıklandı.

Yabancıların en fazla alım satım yaptığı hisse senetleri

 

Çok kazandıran yabancı varlık içerikli yatırım fonlarının portföyü

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • mithat özdemir08 Aralık 2022 21:58

  endeks 1400 den 5000 e kadar çıkarken bu çıkışı fırsata çevirip milyarlarca dolar  hisse senedi satan yabancılar endeks 5000 geldiğinde hisse senedi almaya başlamışlar.aşagıdan satıp yukarıda almak tamda yabancıların yontemi ;)) yurt dışında aliş olmuştur ama acaba bunlar yabancı mı yerlı mi almiştir? endeks küçük yatırımcıların çok çok dikkatli olması gerektiği bir seviyeye geldi.paranarının degerini korumak para kazanmak isterlerken umarım mevcut birikimlerinizdende olmazlar.

 • Kardemir08 Aralık 2022 21:27

  Yabancılar yani tefeciler, hisseleri alıyorlar ve bir süre sonra hisselerini fahiş fiyat ile varlık fonu geri alıyor, Bu para yaşam mücadelesi veren halkımızın ödediği vergilerden karşılanıyor maalesef. Günü kurtarmayı sağlayan tefeci paraları da itibar uğruna bir anda buharlaşıyor.

 • Foreigner08 Aralık 2022 20:05

  yabancı mı almış  :o)  :D  :D  :D  :D  :D 

 • yorum 08 Aralık 2022 18:57

  hikaye bunlar...borsa düşerse bilki yabancı gelmiş miş miş miş

 • 🔨08 Aralık 2022 18:45

  Bu gelenler olmasa thy oraya gitmezdi aselsan gitmezdi anlayın neler aldıklarını niye gidip uzaya çıkmısları almıyorlar hani yatırımdı bilmem neydi ?? Dahada alacaklar bugün bankaları aldılar ne varsa sağlam onları alacaklar. Ne oldu he kırmızıcılar borsa çöktümü he? Ahahaha morarın simdi

 • Bir dost08 Aralık 2022 17:21

  En adinin adisi ihlas h. deki insansilar manipulatorler adilikte uzak ara birinciler ikinci sirada ky nin cok oldugu icin hisseyi yukseltmeyenler petkim insansilari , vestel ttkom kozal ky satinca it kosar gibi kostular yukselttiler. Bu insansilar yedikce aziyorlar azdikca daha cok yiyorlar